Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook hesabına uzun zaman girmeyince kapanır mı veya kapatılır mı sorunuz için net cevap kapatılmaz olur. Lakin yanlışlıkla ve sistemsel durumlarda kapanabiliyor. Tabi sonradan alınan bir karar doğrultusunda bakmışsınız ağ kurallarını değiştirmiş ve belli bir yıl kullanılmadığından işlem yapılmış olabilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal ağlar bazılarının hayatının vaz geçilmezi oluyor. Paylaşmadan veya kim ne paylaşmış diye bakmadan bir gün pek geçilmiyor. Lakin bazen önemli duyuruları bu ağlardan öğreniyoruz. Bize göre çoğunlukla sorunlu bir yer olan ağları esasında daha faydalı kullanabiliriz.

Son yıllarda troller dediğimiz kişilerin ülkeleri veya ülkelerinin huzurunu kaçırmak için yaptıkları paylaşımlar veya yalan haberler yüzünden bu ağların ne kadar büyük tehlike arz ettiğini gördük. Her ne kadar özgürlük deseniz de bu kadar özgürlük bizlere ağır gelir. Yani “kontrolsüz güç güç değil” söylemini yeniliyoruz. Gelelim haber başlığının konusuna…

Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı diye merak edenlerden misiniz? Sorunun cevabı neredeyse net olacak şekilde açıklayacağız. Facebook uzun zaman dondurulduğunda kapanır mı sorusu da akıllara gelmekte. İki sorunun cevabını bir haberde vereceğiz.

Hesaplar durduk yere kapanmaz. Kullanıcı eğer birden fazla hesapta aynı bilgileri kullanıyorsa ve tespit edilirse açıldığı anda veya yıllar sonra kapatılabilir. Uzun zaman hesaba girmeyen kişide hesabına baktığından kapatılmış olarak gördüğünde bu fikir aklına gelir. Hesaplar kullanılmadığında kapanmamakta. Ama biz sürekli olarak hiç olmasa senede 2-3 kez hesaba giriş yapılmasını öneriyoruz.

Facebook uzun zaman girmeyince kapatılır mı?

Kapanmaz ama yanlışlıkla kapatılan veya dondurulduğunda açmaya çalışıldığında askıda kalan hesaplar olabiliyor. İşte bunlar için size başka bir yazımızı önereceğiz. Kapatılan facebook hesabını açma konusunda yer alan bir bağlantı belki işinizi görebilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İletilen formla dönüşler bazen 10-15 gün sürebiliyor. Ama her zaman önemli olan hesaplar için arşivin yedeklenmesi tercih edilmeli.

  • Şifre değiştirme ile hesap var mı veya bağlantısı geliyor mu diye kontrol edin.
  • Hesaba tarayıcıdan girerek denenebilir.
  • Şifrenizi biliyorsunuz ama hesap boş geliyorsa başka bir ağa bağlama yöntemiyle test edin.
  • Böyle bir kullanıcı yok veya geçeriz hesap şeklinde hangi hatayı alıyorsunuz.

Birden çok yapılan denemelerden sonra aşağıdaki gibi bir uyarı metniyle karşılaşabilirsiniz. Tabi farklı yazılarında çıktığı oluyor. Tamamen sistemdeki oluşan duruma göre değişken oluyor.

Facebook Something Went Wrong 2
Facebook uzun zaman girmeyince kapanır mı

Sürekli yanlış bir şeylerin denenmesinden dolayı belki hesabınızda sistemden kaynaklı yanlış uyarı çıkması mümkün. Hatta sistem kaynaklı bir kaç arıza oluştuğunda durduk yere engellendiniz şeklinde uyarılar alanlar oluyordu. İşte böyle olası durumlarda bir süre hiç denemeden beklemeniz gerekir.

Facebook dondurulan hesaba uzun zaman girmeyince kapanır mı?

Dondurduktan sonra uzun zaman hesaba girilmediğinde kapanması gibi bir bilgi bulunmuyor. Ama az bir kullanıcının bu şekilde olduğunu söylemekte. Tabi yukarıda bahsettiğimiz duruma benzer bir şey olmuşta olabilir.

Hesap dondurulduğunda size gerekli uyarılarda bulunulmakta. Yani yarın bu durum değişir mi bilemeyiz ama bu şekilde bir kapanma söz konusu değil. Ama örnek instagram’ da dondurulan hesabı açınca bazı fotoğrafların silindiği görülmüştür. Bunu birden çok kullanıcı aktarmakta.

Uyarı alanların 1-2 gün kadar beklemelerini öneriyoruz. Kendi kendine düzelme olasılığı var.

Hesapla ilgili yaşadığınız sıkıntıları iletmeniz için ağ için hazırladığımız müşteri hizmetleri yazısını inceleyebilirsiniz.

İtiraz formu kullanılması

Kapatılan hesabın açılmasıyla ilgili oluşturduğumuz bir içeriğimiz sitemizde yer alıyor. Bunda talep oluşturmanız için bir bağlantı yer alıyor. Sonrasında gelecek yanıta göre izlenecek adımlar olacaktır.

Bazen kaç güne dönerler diye yazanlarla karşılaşıyoruz. Net bir zaman belirtmemiz isteniyor. Böyle bir işleyiş ne yazık ki bulunmamakta. Burası zorunlu bir hizmet verilen çağrı merkezi değil ki şu kadar güne kadar dönüş yapması gereksin.

Yapacağınız başvurunuzu göndermek ve 3-4 gün kadar beklemeniz. Sonrasında cevap gelmezse tekrardan başvurunuzu yapmanız yeterli olacak. Belki farklı konularla alakalı oluşturulan formlarda denenebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir