Facebook yaşımı değiştirdim hesabım kilitlendi yaş kısıtlama kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Geçenlerde Instagram tarafında yaşanan yaş sorunu bir çok kullanıcıyı etkiledi. İçeriğimizde Facebook yaş kısıtlama kaldırma sorunu yaşayanlar için 13 yaş sınırı başvurusundan söz edeceğiz.

Teknoloji destek

Yazımızın devamında Facebook hesabının açılmasına yaşanan aksaklık ve hesabın açılmasına yönelik genel bir bilgiye de yer vereceğiz.

Yaş kısıtlaması, Facebook politikası gereği belli yaş grubunda olan kişilerin hesap açması engellendiği gibi bazı özelliklerin kullanımı içinde yaş sınırı uygulanmakta. Konun detaylarına ağın yardım sayfasında bulacaksınız.

Facebook 13 yaş sınırı

Yaş sınırına takılan hesapların bazılarında yanlışlıkla yaşını 13 altı yapanlar oluyor. Bir kısmında ise ilgili hesabın yaş sorunu olduğunu belirten şikayetler oluyor. Kasıtlı yere yapılanlar olduğu gibi gerçekten yaşı tutmayanlarda oluyor.

Facebook 13 yaş sorunu çıkan hesapların kişisel bilgileri genelde tutarsız oluyor. Yani kafadan sallama dediğimiz bilgilerin doldurulması sonucu daha ön planda oluyorlar. Bu tip durumlarda kesinlikle kimlik doğrulamanın yapılması şartı oluyor.

Ağların kullanıcı deneyimi adına aldıkları kararlar oluyor. Instagram’ ın yakın zamanda aldığı kararın açıklamasında daha iyi bir deneyim adına gerçek yaş bilgilerine ihtiyaç olunduğu belirtiliyor. Kısaca reklam ve öneriler için yaş önemli faktör. Düşünün çocuk yaştakilere yaşına uygun olmayan reklam ve öneriler çıkma olasılığı var.

Facebook yanlışlıkla yaştan dolayı kısıtlanan hesaplar

Çok gündemde olmayan ama ara ara yaşayan kullanıcılarla karşılaştığımız oluyor. Bir çoğunun yaşı büyük ama hesabı kilitlenmiştir. Ağın kimliğinin ekran görüntüsünü istedi diye şikayetçi olan hesapları görüyoruz. Geçmişte iletmeyeceğini ve yasal hakkını arayacağını yazanlarda oluyordu. Bu şekilde savcılığın yolunu tutan kaç kişi vardır bilemiyoruz ama genelinde takipsizlik kararı alındığını düşünüyoruz.

Yanlışlıkla doğum tarihimi değiştirdim hesabım kilitlendi şeklinde yardım talebinde bulunanlar için yazımızda önerilerimiz dışında pek yapılacak bir şey bulunmuyor.

Facebook yasimi degistirdim
Facebook yaşımı değiştirdim hesabım kilitlendi

Facebook yaş kısıtlaması kaldırma talebi

Konumuzda iki URL paylaşacağız. Birincisi Facebook’ un kimlik gönderme bilgilerini içeren bağlantı, diğeri ise kendi sitemizdeki iletişim bağlantıların yer aldığı konu olacak.

Görseldeki konumuz içerisinde önemli bağlantıların olduğunu belirtelim. Açılış sorunu yaşayanların Google üzerinden arayarak bu konuya bakmalarını öneriyoruz.

  • Facebook yaş kısıtlama kaldırma formu www.facebook.com/help/contact/183000765122339
https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
Facebook yaş kısıtlaması kaldırma

Üste resimdeki konumuz içerisinde çeşitli problemlerde ne yapılması gerektiğini anlatan bağlantılar yer alıyor. Örnek telefon doğrulamasında yaşanan aksaklıklarda dolduracağınız bir forum var.

Facebook hesap oluşturmada kimlik sorunu

Pek sık karşımıza çıkmayan ama genelde fişlenmiş dediğimiz kişiler ve şüpheli olan davranışlarda yaptırım uygulanan hesaplarda bu sorun yaşanır.

Kimliği onaylanmayan kişilerin yaşadığı sıkıntının bir kısmı güven sıkıntısından kaynaklı. Diğer kısmında profile girilen bilgilerin gerçek bilgilerle uyuşmaması. Bu da yanıltıcı sınıfına gerdiği için onay süreci uzayabildiği gibi red cevabı da gelmesi mümkün.

Yukarıdaki iki öneri URL’ yi denemenizi öneriyoruz. Lakin yaşanan belki geçici bir şeydir ve 1-2 gün geçtikten sonra kendiliğinden açılması olasılığı var.

İşlemler yaparken oralar kullandığınız internet bağlantıları ve telefonlardan bu işlemi yapmamanızı öneriyoruz.

Hesap açarken dikkat edilecekleriniz

Facebook ağında kayıt olurken yaşanan olumsuzlukların bir çoğu kullanıcısıyla alakalı oluyor.

Facebook sosyal medya araçlarının en çok kullanılandır diyebiliriz. Artık internet kullanıcıları bütün duygu ve düşüncelerini sosyal medya araçları ile sevdiklerine yayınlamaktadırlar. Ayrıca bu platformlarda resim video gibi paylaşımlarını takipçileri ile paylaşmaktadırlar. Facebook şuan milyonlarca üyesi bulunan bir sosyal araç uygulamasıdır. Fakat buna rağmen hesabı olmayan yine milyonlarca insan bulunmaktadır. Facebook uygulamasına nasıl üye olabileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında anlatacağız. 

Kayıt olmadan önce kullandığınız mail hesabına erişiminiz bulunmuyorsa kullanılmaması gerekiyor. Buradaki problemin çalınma ve şüpheli durumlarda doğrulamada karşınıza çıkacağını vurgulamak istiyoruz.

Sürekli aynı yerlerden, cihazlarda ve işlemler yapıldığında geçici bir engel veya doğrulama ekranı gelmesi olasılığına karşın alternatif yerleri deneyin. Kullanılan bilgilerin gerçek olması ve mümkünse telefonla doğrulanması önerilir. Bir çok kullanıcının ekledikleri telefon numarasını doğrulamadığından güvenlik uyarıları aldığını görüyoruz.

Hesap oluşturma adımları

Facebook uygulamasında hesap açabilmek için telefonunuzda veya PC’ den facebook sitesine giriş yap ve üyeliğini gerçekleştirebilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Bilgisayar üzerinden üye olacaksanız eğer facebook.com adresini web tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak enter tuşuna basınız.
  • Telefon üzerinden üye olacaksanız ise uygulamayı mağazadan telefonunuza indiriniz.
  • Her iki ekranda da karşınıza gelecek olan ekrandan Kayıt Ol yazısına tıklayınız.
  • Yukarıdaki yazıya tıkladığınızda ise karşınıza üyelik formu gelecektir. Bu ekranda yer alan e-posta adresini, cep telefon numaranızı, şifrenizi, doğum tarihinizi yazarak kaydol yazısına tıklayınız. Burada cep telefonu ve e-posta bilgilerinin doğru girilmesi önemlidir. Çünkü daha sonra şifrenizi unuttuğunuzda bu bilgiler kurtarma seçenekleri arasında olacak.
  • Ayrıca yukarıdaki işlemden sonra sizlere e-posta adresinize veya cep telefonunuza onaylama kodu gönderecektir.
  • Son olarak ise facebook uygulamasında 13 yaş sınırının olduğunu söyleyelim.

Facebook yaşımı değiştirdim hesabım kilitlendi şikayetlerinde dikkat edeceğiniz hususları satır aralarında yer alıyor. İtiraz formunu dolduranların belli bir süre beklemeleri gerekiyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir