Facebook giriş yapılamadı hatası sürekli çıkıyor

Şifreyi unuttuğunuzda ve hesaba giriş yaparken Facebook giriş yapılamadı hatası her defasında karşınıza çıkıyorsa ya sık deneme yaptığınızdan veya sürümden alakalı.

Andronova

Zaman zaman oturum hataları karşımıza çıkar ve bir kısmı şüpheli görülen davranışlardan dolayı oluşurken bazılarında ise uygulamanın versiyonu ile alakalı olduğunu düşünüyoruz. Tabi genel sistemlerde bir arıza çıkmamışsa bunlardan biri olabilir. Başlıkta yazdığımız uyarıyla ilk defa karşılaştık ve biraz uğraştıktan sonra giriş yapabildik.

Hesaba giriş yaptığımda “Facebook giriş yapılamadı (190) Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons” hatası çıkıyor diyenlerle pek karşılaşmadık. Lakin dün bir telefonda bu durumla karşılaştık ve sürekli aynı yer karşımıza çıktı.

Yukarıdaki giriş yapılamadı hatasının Türkçesi;

“Erişim belirteci doğrulanırken hata oluştu: Kullanıcı şifresini değiştirdiği veya Facebook güvenlik nedeniyle oturumu değiştirdiği için oturum geçersiz kılındı” şeklinde uyarı veriyor ve her defasında hesaba girdiğinizde bu karşınıza gelecektir. Şifre unuttum ile veya giriş yapmak için telefon numarasını yazdıktan sonra doğrulama yöntemi sırasında bu mesaj ekrana gelecektir.

Hesabınız açılmıyorsa dikkat edecekleriniz var

Biz bir kaç kez giriş yapıp karşımıza çıkan öneri ile devam ettik. Sonrasında bu uyarı ekran geldi ve bizde farklı yöntemlerle devam ettik. Sonunda tekrar başa döndü. 

Şifre sıfırlamasını başlatın ve gelen bağlantı üzerinde yeni şifrenizi giriniz. Bunun dışındaki önerileri uygulamayınız. Tarayıcı üzerinden yapılması belki daha kolay olabilir. Parolanız değişti ise tekrar giriş yapmaya çalışınız. Sonradan ek giriş yöntemlerini ekleyebilirsiniz. Örnek Instagram hesabınızı ekleyerek bununla giriş ve mobil tarafta kullanılanlardan yararlanınız.

Herhangi bir şeyin çok sık peş peşe yapılmasından dolayı yasaklama alabilirsiniz. Daha önce bu hesaba giriş yapılırken kullanılan cihazlarda beni hatırla seçiliyse kullanınız. Artı oturum açılırken daha önce kullanmadığınız telefonlarda yararlanınız. Ban mevcuzu yaşanabiir.

Facebook giriş yapılamadı hatası sürekli çıkıyor
Facebook giriş yapılamadı hatası sürekli çıkıyor

Giriş yapılamadı çözümü nedir?

Bazen uygulama alanında problemler yaşanabilir ve tarayıcı kullanılarak erişimimiz sağlanabilir. Bunun için Chrome dışında gündelik tarayıcılarla da işlem yapınız. Profilinize ulaşırsanız bir şeyleri ekleyip kaydetmeye çalışınız. Kayıt olmuyorsa o zaman ceza almış demektir.

Test etmek adına aşağıdakilerinde uygulanmasını öneriyoruz.

  1. Başka cihazdan veya bilgisayardan deneyiniz.
  2. Çok sık giriş yapmaya çalışanların farklı bir internet ağına bağlanarak denemelerinde fayda olacaktır. Artı hiç bir şeye dokunmadan ilerleyen saatlerde giriş yapmaya çalışınız.
  3. Belki cihazın yazılımı çok eski ve kurulu instagram sürümüyle çakışıyor olabilir. Önceki instagram versiyonuna geçiniz.
  4. Pek tavsiye etmesekte vpn ile denemekte fayda sağlayabilir.
  5. Birde hesap türünün değiştirilmesi belki işe yarayabilir.

Bunların denenmesinden sonra eğer size bir bildirim alanı açılırsa ekran görüntüsünü alıp iletişime geçiniz. Baktığın geri dönülmüyor veya ileteceğiniz bir alan açılmadı ise o zamanda Facebook için kullanmış olduğumuz bildirimlerde kullanınız.

Facebook giriş yapılamadı sorunu
Facebook giriş yapılamadı sorunu

Telefon kaynaklı olası hatalarda kontrol edilecekler

Öncelikle tarihin kontrol edilmesini öneriyoruz. Güncel olmayan cihazlarda çoğu sayıda uyarı alınabiliyor. Sonrasında boş alanın yeterli mi değil mi bakılması şart. Sistemin rahat şekilde kullanılması adına fazla yer istenebilir.

  • Android sistemlerde “Uygulamalar” adlı alana girdiğinizde “Instagram” yazısına dokunun ve içerisinde bulunanları çalıştırılması gerekiyor. (Verilerin temizlenmesi ve güncelleme kaldırılma gibi)

Aşağıya eklediğimiz haberde çok sayıda destek alınması için kullanılan bağlantılar yer alıyor.

Andronova