Facebook hesabım kapatıldı tekrar nasıl açılır

Facebook kapatılan hesap nasıl geri açılır form ile resimli olarak yapmanız gerekenlerden bir kaçını anlattık. Haksız yere kapatıldığını düşünüyorsanız başvurunuz.

Facebook hesabım kapatıldı tekrar nasıl açılır
müşteri hizmetleri

Kapatılan Facebook hesabını geri almak için iletişime nasıl geçerim diye çok sayıda kullanıcının arama yaptığını düşünüyoruz. Kapatılan hesabı açmak için ne gibi işlemlerin yapılması gerektiğini resimli şekilde gösteriyoruz. Kesin açılır mı diye boşuna soru sormayınız. Hesabınız yanlışlıkla veya haksız yere kapatıldığını belirtiyorsanız, haklılık nedenlerini ek bilgiler bölümüne dahil ederek başvuru yapabilirsiniz.

Eğer geliştirici haklı nedenden hesabınızı kapattıysa hesabınız açılmayabilir. Az sayıda kullanıcıların bilinçsiz şekilde hareket ettiğini görüyoruz. Bize yazarak hesabımı kapattınız şeklinde şikayette bulunduklarını görüyoruz. Bu tarz kullanıcılar bilinçsiz olduğundan işleri çok zor olabiliyor.

Genelde verilen cezanın sebebi hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresine gönderiyor. Bazende göndermiyor ama hesaba giriş yaparken uyarıyla iletiyor. Bir hesaba gerçekten yanlışlıkla işlem yapıldıysa bunun olası nedenlerinden bir kaçında gelen şikayetler etkili olabiliyor. Bazen inceleyen görevli dikkatli incelemeden hesabı askıya alabiliyor. Bundan dolayı iletişimle yapılan işlemlerde istenilen gerekli görülen evraklar iletilmesi gerekiyor.

Kapatılan Facebook hesabını açma

Tekrar nasıl açılır derseniz;

  • Birinci öneri bu adrese girerek gerekli alanların doldurulması. Başvuru formunda yer alan bölümleri eksik olarak doldurmanız gerekiyor.
  • İkinci ise facebook iletişim konumuzdaki adreslerin kullanılaması.
  • Yukarıdaki ilk verdiğimiz başvuru adresi ile kapatılan hesap için kesinlikle iletişim sağlanacak. Başvuru sırasında kimlik ekran görüntünüzü göndermeniz gerekiyor. Ek bilgi bölümüne sorunun detayını ve aldıysanız uyarını yazarak başvuru yapınız.
  • Başvuru bölümünde giriş yapılan e-posta veya cep telefon numarasının yazılması gerekmekte. Buralar hesabınıza kayıtlı olan bilgiler olması gerekmekte.

Mahkeme yolu ile işlem yaptıracağım diyenlerin çoğu herhangi bir başvuru yoluna gitmediğini biliyoruz. Ağlar zorunlu hizmet vermiyor ve kuralları gereği yaptırım uygulama yetkileri var. Zaten ülkemize ait bir şirket olmadığından sadece yasalara aykırı durumlarda gereği yapılmakta.

Facebook hesabım kapatıldı tekrar nasıl açılır

İnceleme yapılması adına kimlik istenilebilir

Facebook' a talep gönderebilmeniz için resmi nüfus cüzdanında yazan adınızı soyadınızı ve kimliğiniz / kimlikleriniz bölümünün altında yer alan "Dosyaları Seç" butonuna tıklayıp kimliğinizin ekran görüntüsünü ekleyip, ek bilgileri de yazıp başvuru yapınız. Kimliğinizin ekran görüntüsünden TC kimlik numaranızı ve seri numaranızı silebilirsiniz.

Gerekli forumları kullancarak iletişime geçtikten 6-7 gün gibi bir sürenin dolduğunda hala cevabı gelmemişse o zaman aynı başvuru adresinin kullanılmasını öneriyoruz. Genelde haklıysanız, hızlı bir şekilde geri dönüş yapacaklardır. Bazen yoğunluktan dolayı geç geri dönüş yapabiliyorlar.

Facebook' a kimlik göndermeli miyim

Kapanan hesap tekrar açılır mı?

Haklıysanız evet. Ama değilseniz ve özellikle topluluk kuralları ihlal edilmişse o zaman çok zor hesap etkinleştirilir. Mahkeme yoluyla yasal işlemlerde yine bu durumla karşılaşılacaktır. Eğer hesabınıza ulaşamıyorsanız veya farklı bir konu için yukarıdaki 2. öneri konumuza bakmanızda yarar olacak. Alternatif Facebook konulardan ilgili alanı bulabilirsiniz. Eğer adımları yapamıyorsanız yazı içerisindeki reklamda bulunana numarayı değerlendirebilirsiniz. 

Size bu içerikle çözüm olabileceğini düşünerek karşınıza çıktık. Bu kanal genelde haksız olarak yapılan hesaplar için kesin çözüm niteliği taşımakta.

Başvurunuzu yaptınız sonra hemen neden açılmadı neden geri dönüş yapılmadı diye yorumlar yapmadan önce iletişim kanalından geri dönüş bekleyiniz. Benzeri talep göndermeyle alakalı olan bağlantıları aralıklı kullanabilirsiniz. Aşırıya giden taleplerin sonucunda bir engelle karşılaşmanız mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 10:03