Facebook kısa mesajlar nasıl etkinleştirilir?

Facebook kısa mesajla nasıl etkinleştirilir? Hesap etkinleştirme sırasında kod ulaşmıyorsa belki bildirimler engellenmiş veya telefondan kaynaklı olabiliyor.

Facebook kısa mesajlar nasıl etkinleştirilir?
müşteri hizmetleri

Facebook üzerinden kısa mesajlarınızı etkinleştirmek için öncelikle Operatör'ünüzün Sms'i yani kısa mesajları destekliyor olması gerekmektedir. Facebok kısa mesajları ayarlar kısmından aktif hale getirebiliyoruz. 

Facebook kısa mesajları etkinleştirerek hesabınıza güvenli bir şekilde erişim yapabilirsiniz. Kısa mesajları etkinleştirme işlemi tamamen güvenlikle alakalı bir durumdur. Sizin şifrenizi ele geçirseler dahi Sms'te yer alan kodu girmeden hesabınıza erişemezler. Facebook kısa mesajları etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Profil simgesine tıklıyoruz, daha sonra ayarlar seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Yeni açılan ekran üzerinden sağ taraftaki Mobil alanına tıklıyoruz. Mobil alanında cep telefon numaranız kayıtlı ise Kısa mesajları etkinleştir butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra yeni bir ekran gelecektir, Ülke seçimini yapıyoruz. İkinci seçenekte ise operatör seçimi yer almaktadır. Şuan için operatör de sadece Türk Telekom bulunmaktadır. Diğer operatörlerde kısa mesajları etkinleştiremezsiniz. Türk Telekom'u seçtikten sonra telefonuza bir onay kodu gelecektir ve artık kısa mesajlar etkinleştirilmiş olacaktır. 

Facebook mesaj gelmiyor

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Yeni açılan ekran üzerinden Mobil sekmesine giriş yapıyoruz. 

Facebook kısa mesajlar nasıl etkinleştirilir?


Kısa mesajları etkinleştir dediğinizde ülke ve Mobil operatörü seçiyoruz. 

Facebook kısa mesajları etkinleştir
 

Facebook kısa mesaj onay kodu nasıl alınır ?

Aşağıdaki ekrana geldiğinizde cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden F harfini yazıp 3233'e sms olarak gönderdiğinizde bir kod gelecektir o kodu onay kodu kutuğuna yazarak sonraki dediğinizde hesabınız artık kısa mesajlar için etkinleştirilmiş olacaktır. 

Kesin çözümü bu adresle facebook.com/help/contact/283958118330524 Facebook' a sorunu iletmeniz. Talep işleme alındıktan sonra cevabı doldurduğunuz forma eklediğiniz e-posta adresinize gelecek. Bu en son deneyeceğiniz yöntem olacak. Bu yöntem hesaplarına giremeyenler içinde kullanılabilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 00:04