2018 Yılının en başarılı Android ekranları

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Telefonlarda ekran özellikleri telefon fiyatlarını belirleyen önemli etkenlerden biri. Malum ekran fiyatı telefon fiyatının neredeyse yarısına denk geliyor. Hangi ekran daha iyi?

Sponsorlu reklam

Her yıl, sezon içerisinde çıkan Android telefonlar arasında belirli kriterlerle başarı sıralaması oluşturulur. Bu yüzden geçtiğimiz haftalarda en başarılı Android ekranlarının listesi yayınlandı. Testlerin başarı kriteri ise parlaklığın arttırılması için gereken renk kalitesinin düşürülme oranı olarak belirlenmektedir. Bazı telefonlar bunu maviye çevirmekle yerine getirirken, bazı telefon modellerinde ise bu durum dengeli bir şekilde sağlanmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefon ekranının iyi olmasının anlaşılması

Sponsorlu reklam

Android telefon modellerinde ekranın çok daha iyi şekilde değerlendirilmesi için, farklı parlaklık seviyelerinin değerlendirilmesi gerekir. Çünkü Android sistemlerin ekran başarısı, değiştirilen bütün parlaklık seviyelerinde çok doğru bir denge oluşturarak sistemin çalıştırılmasıdır.

Telefon ekranlarında renklerin en doğru şekilde verilmesi gerekir. Telefon ekran rengi eğer parlaklık ile doğru ve uyumlu bir şekilde çalışırsa, telefon değerleme uzmanları yüksek puanlar verecektir. Telefon kullanıcıları da, başarı puanlamalarına göre tercihlerini gerçekleştirecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2018 Yılının en başarılı Android ekranları

2018 Yılında en yüksek puanını almış Android ekranları

İki özelliği de bünyesinde barındırarak çok başarılı bir sonuç ortaya çıkartan en iyi Android telefonu; Samsung’un Galaxy Note 9 modeli olmuştur. Samsung’un bu amiral gemisi, otuz telefon arasından yapılan değerlendirmede ilk sırayı almıştır. Sıralamanın devamına bakılacak olursa Huawei Mate 20 Pro, çok az bir farkla ikinci sıradadır. Samsung’un bir başka modeli olan Galaxy S9 modeli de, yarışmayı üçüncü sırayı alarak tamamlamıştır.


Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 13:04

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak