Galaxy Note 4’te Ultraviyole Sensör Kullanılabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil cihazlar her geçen gün daha fazla sağlık odaklı olmaya başladı. Sağlık ve fitness takip hizmetlerini ürünlerine taşıyan öncü firmalardan biri olan Samsung, eylül başında tanıtılacak Galaxy Note 4’te Ultraviyole sensöre yer vermeye hazırlanıyor. Şirkete yakınlığıyla bilinen SamMobile sitesinin elde ettiği bilgilere göre söz konusu sensör ilk defa bir mobil cihazda yer alacak.

teknik destek

İşlevleri henüz net olarak bilinmeyen Ultraviyole sensörle Ultraviyole ışın ve  radyasyonu takip etmek mümkün olabilir. Her 500 milisaniyede güncellenecek sensör ayrıca Super AMOLED ekranın güneş altındaki görünebilirlik değerini artırmada da etkin bir rol oynayabilir. Samsung’un her yeni nesil AMOLED ekranda ekran parlaklık ve güneş altında görünebilirlik değerini artırmak için devamlı girişimler içerisinde olduğu biliniyor. Ultraviyole sensörün ayrıca sahilde güneşlenirken ya da açık bir ortamda ne kadar güneş ışığına maruz kaldığı bilgisini kullanıcıya aktaracak.

Ultraviyole sensöre ek olarak Galaxy Note 4’te de nabız ölçere de yer verilecek. Bunun yanı sıra S-Healt uygulaması Galaxy Note 4’te sağlık odaklı bir başka içerik olacak.

Yılın ikinci yarısında ilgiyle beklenen akıllı telefonların başında gelen Galaxy Note 4’ün teknik özellikleri kısa süre önce AnTuTu kriter testinde ortaya çıktı. 5,7-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 8 çekirdekli Exynos 5433 ve Snapdragon 805 işlemci (LTE), 16MP çözünürlüklü arka kamera, 5MP ön kamera, 3GB RAM, 32GB ROM ve Android 4.4.3 işletim sistemi Galax Note 4’te öne çıkan özellikler olacak.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir