Galaxy Note 5 Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini Aldı!

Google’ın Android 6.0 Marshmallow sürümünü yayınlamasının ardından, diğer OEM üreticilerin yanında güncelleme konusunda geri kalan Samsung, nihayet Galaxy Note 5 Android 6.0 Marshmallow güncellemesini yayınlayarak bu kervana adım atmış oldu.

teknik destek

Sadece iki gün önce Samsung tarafından resmi olarak paylaşılan Android 6.0 güncelleme takvimine yönelik “Samsung Android 6.0 Marshmallow Güncelleme Tarihleri Yayınlandı” başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Galaxy cihazları için yayınlanan güncelleme takviminde, Aralık ayı içerisinde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alacağı söylenen Galaxy Note 5 modeline yönelik, bir XDA geliştiricisine ait Note 5 modeline, MRA58K.N920TUVU2DOK5 yapı numarasıyla Android 6.0 güncellemesi geldi ve geri sayım başlamış oldu.

galaxy-note-5-android-6-0-marshmallow

Eğer siz de bu güncellemeyi OTA’nın gelmesini beklemeden yükleme istiyorsanız, update.zip dosyasıyla yayınlanan firmware’i tıklayarak kolayca Note 5‘inize yükleyebilirsiniz. Bu firmware’in resmi Samsung sürümü olduğunu hatırlatalım.

Henüz Marshmallow güncellemesinin resmi olarak Samsung tarafından tüm kullanıcılar için yayınlanmadığını belirtmekte fayda var. Ancak görünüşe göre Güney Koreli teknoloji devi bu konuda acele ediyor.

Her ne kadar genel anlamda rakiplerine göre geç kalmışsa da, bir iki hafta içerisinde tüm Note 5 kullanıcıları için Android 6.0 güncellemesinin OTA yoluyla yayınlanacağını söyleyebiliriz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir