Galaxy Note III Kutudan Android 4.3 ile Çıkabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, geçtiğimiz ay içerisinde Android tarafındaki birçok uygulaması yenilemiş ve bu güncellemelerin yanı sıra Yeni Nexus 7, Android 4.3 ve Chromecast adlı multimedya cihazını duyurarak yoğun bir dönemi geride bıraktı. Android halihazirda Galaxy Nexus ve sonraki Nexus cihazların tümünde yer alırken, henüz hiçbir üretici Android’in en güncel sürümünü cihazlarına ulaştırmış değil. LG G2 ve Google-Motorola ortaklığının ilk meyvesi olarak gösterilen Moto X, Android 4.3 sonrası resmiyet kazanmasına rağmen Android 4.2.2 ile tüketicilere sunulmuştu.

teknik destek

Eylül başında Berlin’de düzenlenecek IFA Berlin Fuarı’na artık kısa bir süre kaldı ve etkinlik kapsamında karşımıza çıkacak cihazların heyecanı kat ve kat artıyor. One Max, Sony Honami ve Galaxy Note III’ün etkinliğe damga vurması bekleniyor. Samsung cephesinde Galaxy Note III için hummalı bir çalışma sürerken, Güney Koreli üretici geçtiğimiz gün dağıtıma sunduğu davetiyelerde yeni nesil Note modelinin tanıtılacağının ipuçlarını verdi.

Teknik özellikler noktasında henüz netlik kazanan detay yok ve bunun yanında birçok iddia gündemde. Bunlardan bir tanesi de şirkete yakınlığı ile bilinen SamMobile cephesinden geldi. Sitenin Twitter hesabında yer alan habere göre Galaxy Note III, Android’in en güncel versiyonu ile kutudan çıkacak. Etkinliğe kadar herhangi bir üreticinin Android 4.3 güncellemesini cihazlarına sunması beklenmiyor, bu sebeple Galaxy Note III, Google cihazları dışında Android 4.3 ile çalışan ilk telefon unvanını alabilir. Özellikle OpenGL ES 3.0 desteği sayesinde Galaxy Note III’ün grafik performansı noktasında bir süre rakiplerinden daha önde olacağını öngörebiliriz.

Android 4.3 kaynak kodlarının üreticilere sağlanması henüz gerçekleşti, her ne kadar Galaxy S4 Google sürümü söz konusu güncellemeye kavuşmuş olsa da; sürüm kodlarının TouchWiz arabirimiyle işlenmesi için Samsung’un önünde kısıtlı bir zaman olabilir.

Galaxy Note III iddia edilen teknik özellikleri kısaca özetlemek gerekirse; 5.7-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Yeni nesil Exynos 5 octa işlemci (Exynos 5420,  Mali-T628 GPU), LTE modelinde Snapdragon 800, 2 ya da 3GB RAM ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü arka kamera.

ilgili>> AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın