Galaxy S4 Mini, Çift Çekirdekli Qualcomm 400 İşlemcisine Sahip Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ilk yarısında kullanıcıların beğenisine sunduğu amiral gemi modelinin ilk 10 milyonluk satışının büyük bölümünde Qualcomm 600 işlemcisine yer veren Samsung, micro işlemci pazarının bir numrası Qualcomm cephesinden yeni çözümleri telefonlarında kullanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Andronova

Son olarak Galaxy Mega 6.3 modelinde Qualcomm cephesinden Krait 400 mimarisine sahip çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisine yer veren Samsung, 20 Haziran’da gerçekleştireceği “Samsung Primere 2013” etkinliğinde görücüye çıkaracağı Galaxy S4 Mini’de de aynı işlemciye yer verecek.

allaboutsamsung.de sitesinin okuyucularına duyurduğu haberde telefonun tüm teknik özellikleri gözler önüne serilirken, merakla beklenen işlemci de netlik kazanmış oldu. Bir süre önce ortaya çıkan test raporlarında da Qualcomm cephesinden bir işlemcinin yanı sıra Adreno 305 grafik birimine sahip olacağı görülmüştü.

Telefonun sahip olacağı diğer teknik özelliklere değinecek olursak; Galaxy S4 Mini, 4.3-inç boyutunda QHD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahip olacak.  1.7GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemci ve 1GB RAM’in eşlik edeceği güç biriminin yanında telefon halihazırdaki en güncel Android versiyonu olan 4.2.2 ile çalışacak. RAM miktarının LTE versiyonunda 2GB olabileceği yönünde iddialar da yok değil.

8MP çözünürlüklü arka kamera , 2.1MP ön kamera, 8/16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, Bluetooth 4.0, GPS ve çift bant Wi-Fi 802.11n telefonda sayabileceğimiz diğer teknik özellikler arasında yer alıyor. Tasarım noktasında telefona ait tüm detaylar daha önce sızdırılan görsellerden anlaşılmıştı. Son gelen değerlendirmelerle telefonun teknik özellikleri de netleşmiş oldu.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın