Galaxy S4’ten ilk Rekor Geldi: 5 Günde 4 Milyon Satış!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nisan sonu itibariyle 60 ülkede raflardaki yerini alan Galaxy S4 cephesinden satış rakamlarına ait ilk rapor geldi. Samsung yetkililerinden alınan bilgiye göre telefon ilk 5 günlük süre içerisinde 4 milyon satış rakamına ulaşarak en kısa sürede en fazla satan Android işletim sistemli telefon oldu. 10 Mayıs itibariyle ise satışlar 6 milyona ulaştı.

Andronova

Samsung’un ilk ayda 10 milyon satış rakamına ulaşmak isteği biliniyor. Görünüşe bakılırsa Güney Koreli üretici bu hedefe ulaşmada pek bir zorluk yaşamayacak. Galaxy S serisinin önceki modelleri ile bir kıyaslama yapacak olursak; 3 milyonluk satış adetine Galaxy S III 21 günde, Galaxy S II 55 günde ve Galaxy S ise 85 günlük sürede ulaşmıştı. Bu anlamda Galaxy S4’ün ne denli bir başarı yakaladığı ortaya çıkmış oldu.

Galaxy S4 resmi lansmanı öncesi kamuoyunda her ay 10 milyon ve toplamda 100 milyon satış rakamına ulaşılacağı yönünde iddialar yer bulmuştu. Her ne kadar Samsung cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Güney Koreli üreticinin yeni nesil amiral gemisi yüksek ihtimalle Android tarafındaki en çok satan telefon olacaktır. Galaxy S III satışlarının 60 milyonu bulacak olması ön görüldüğünde, Galax S4’ün rakamı daha da yukarılara taşıyacağı beklentisi ön görülüyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın