Galaxy S5 mini Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung cephesinden beklenen bir haber şirket kaynakları tarafından resmen onaylandı. Geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleşen Galaxy S4 Active modeliyle üst sınıf ürün portföyünde su ve toza karşı dayanıklı bir telefon dahil eden Samsung, 2014 yılı amiral gemisi Galaxy S5’te de benzer özelliğe yer verdi. Samsung’un Yeni Zelanda sayfasında Galaxy S5, Galaxy S4 Active ve henüz tanıtımı gerçekleşmeyen Galaxy S5 mini’nin suya karşı dayanıklılık özelliğinin yanlış kullanımı halinde garanti istisnalarının maddeler halinde sayıldığı bir belge yayınlandı.

Galaxy S5 mini, Galaxy S5’te olduğu gibi IP67 sertifikasına sahip olacak. Bu sertifika sayesinde telefon toza ve 1 metre derinlikte 30 dakika suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek.

Teknik özellikler noktasında Galaxy S5 kadar iddialı bir telefon bizleri karşılamayacak. Galaxy S5 mini’nin haziran döneminde tanıtılması bekleniyor. Görünüşe bakılırsa Xperia Z1 Compact uzun bir süre mini kategorisinin en iyisi olmaya devam edecek.

Galaxy S5 mini’de iddiaya göre 4.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran kullanılacak. Dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisinin güç vereceği mini telefonda bellek tarafını 1.5GB RAM, 16GB depolama ve microSD kart desteği oluşturacak. Android 4.4 KitKat ve en güncel TouchWiz arayüzün eşlik edeceği Galaxy S5’te arka bölümde 8MP, ön tarafta ise 2MP’lik kamara yer alacak.

kaynak: phonearena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir