Galaxy S5 Üretim Tesisinde Yangın Çıktı 1 Milyar Dolar Zarar Var!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un 2014’ün ilk  amiral gemisi telefonu Galaxy S5 geçtiğimiz günlerde Dünya Mobil Kongresi 2014’te yapılan büyük bir organizasyon ile tanıtılmıştı. Bu tanıtımın ardından Galaxy S5 ile ilgili açıkçası her türlü yorum yapıldı. Ben bu konuda yorum yapmaktan biraz çekinsemde telefonun yarabandı ve terliğe  benzettiğim fotoğraflarımın sizler tarafından büyük bir ilgi ile okunduğunun farkındayım. Tasarım konusunda sizlerle otursak daha iyisini yapabileceğimizi düşündüğüm Galaxy S5’in donanım anlamında yanına yaklaşan bir bir telefon halen bulunmamakta.

teknik destek

11 Nisan tarihinde tüm dünyada satışa sunulacak Galaxy S5’in baskı devre üretim tesisi PCB fabrikasında çıkan yangın 81 itfaiye aracı ve 279 itfaiyeci ile zar zor söndürülebildi. İlk yapılan hasar tespitine göre hasarın 1 milyar dolar olduğu belirtilmekte. Bu hasarın yanında Galaxy S5’in baskı devre sistemlerinin üretimininde duracağını tahmin edebilirsiniz.

Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre farklı firmalara bu işlerin taşınabileceği ve ortada üretim ile ilgili bir sorun olmadığı söylense de bu yangınının mutlaka bir stok sorunu yaşanmasına sebep olacağını öngörmek medyumluk olmayacaktır. Apple’ın ürünlerinde stok sorunları yaşadığını biliyoruz. Özellikle iMac başta olmak üzere iPhone 5S’te de 3 – 5 haftalık bekleme süreleri oluşmuştu. iOS tarafındaki kullanıcıların farkı bir alternatifi olmaması Apple’ın işine gelse de Samsung tarafındaki stok sorununun özellikle HTC ve Sony’e yarayacağını öngörüyorum.

PCB fabrikasında çıkan yangının fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!