Galaxy S5’in Çıkış Fiyatı Galaxy S4’ten Daha Ucuz Olacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S5’in Çıkış Fiyatı Galaxy S4’ten Daha Ucuz Olacak: Samsung’un şubat sonunda Barcelona’da gerçekleşen MWV 2014 etkinliğinde resmen duyurduğu Galaxy S5 11 Nisan itibariyle yaklaşık 150 ülkede raflardaki yerini alacak. Sahip olduğu tasarım ve bir takım donanım özellikleriyle hala eleştirilen hedefinde olan Galaxy S5, Avrupa’da çeşitli perakende mağazalar tarafından 667€-730€ bandında değişen fiyatlarla ön siparişe açıldı.

Andronova

Samsung, MWC 2014’te yeni nesil akıllı telefonun fiyatına ilişkin herhangi bir ipucu vermese de, Güney Kore’den gelen haberler Galaxy S5’in Güney Kore lansman fiyatının Galaxy S4’ten daha ucuz olacağını gösteriyor. Güney Kore medyasına göre Galaxy S5’in çıkış fiyatı 744 dolar olacak. Söz konusu fiyat Galaxy S4’ün 827$’lık çıkış fiyatı ile karşılaştırıldığında 83$ daha ucuz olduğu göze çarpıyor.

Galaxy S5’in Çıkış Fiyatı Galaxy S4’ten Daha Ucuz Olacak

Galaxy S5 tanıtımı öncesi telefonun çıkış fiyatının Galaxy S4’ten daha ucuz olacağı şeklinde iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialarda her ne kadar100 dolarlık bir indirimden söz etmiş olsa da, yeni nesil bir telefonun selefinden daha ucuz bir fiyatla çıkış yapacak olması açıkçası sürpriz olarak değerlendirilebilir.

Gelelim ülkemize; Galaxy S4 Türkiye’ye 2.000 lira fiyatla giriş yaptı. Kıyaslama yapıldığında Galaxy S5’in daha ucuz bir fiyata satılacak beklentisi olabilir, ancak dolar kurunda yaşanan artış indirimi pek de ülkemize yansıtmayacaktır. Yüksek vergileri de bu fiyata dahil ettiğimizde ayrıca cep telefonlarında taksitin kalkması nedeniyle Galaxy S5’in Türkiye’deki satışının Galaxy S4’e oranla nasıl olacağı da merak edilen hususların başında geliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.