Samsung Galaxy S5’in Satış Tarihi Açıklandı!

Samsung’un merakla beklenen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5, Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenen Unpacked 5 etkinliği kapsamında resmen görücüye çıktı. Galaxy S4’e nazaran daha sade bir duyurunun yapıldığı basın etkinliğinde Galaxy S5’in teknik özellikleri ayrıntılı şekilde açıklanırken kamuoyunda oluşan genel kanı ise hem tasarım hem de teknik özellikler noktasında bir hayal kırıklığı yaşandığıdır.

Andronova

Samsung söz konusu etkinlikte aynı zamanda Galaxy S5’in satışa sunacağı tarihi ilişkin açıklamalarda da bulundu. Yetkililer Galaxy S5’in 11 Nisan’da 155 ülkede aynı anda satışa sunulacağı bilgisini verirken, fiyat noktasında herhangi bir açıklama yapılmadığı görüldü. 155 ülke arasında ülkemizin de yer alacağını şimdiden söyleyebiliriz. Samsung ayrıca etkinilk kapsamında lanse ettiği Gear 2, Gear 2 Neo ve fitness takip cihazı Galaxy Fit giyilebilir aksesuarı da 11 Nisan’da satışa sunacak.

Galaxy S5’in teknik özelliklerini bir kez daha hatırlayacak olursak; 5.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 550MHz frekans hızına ulaşan Adreno 330 grafik yongası, ISOCELL teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü 4K video kaydı gerçekleştiren arka kamera, 2.1MP ön kamera, IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklılık, parmak izi tarayıcısı, NFC, Kızılötesi, Bluetooth 4.0, 8.1mm kalınlık, Android 4.4 KitKat , yeni nesil TouchWiz kullanıcı arayüzü ve 2.800mAh kapasiteli pil.

Alt bölümde Galaxy S5 için teknoloji siteleri tarafından yayınlanan Galaxy S5 önizleme videolarına göz atabilirsiniz.,

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.