Galaxy S5’in Tanıtımı Nisan Sonunda, Peki Galaxy F Serisi?

Andronova

Android üreticilerinin yılın ilk yarısında tüketicilerin huzuruna çıkaracağı üst seviye akıllı telefonlara ilişkin haberler son dönemde artmaya başladı. LG’nin G2 modelinin halefi üzerinde çalışması, yeni nesil Xperia Z, HTC One Two ve Galaxy S5 söz konusu modeller arasında en dikkat çekenleri olacak.

Satış adetleri dikkate alındığında Galaxy S5  şu an için en fazla merak edilen cihaz gibi görünüyor. Telefonda yer bulacak teknik özellikler ve cihazın tasarımına ilişkin sayısız iddia ortaya atıldı ve atılmaya devam ediyor. Son dönemde gerçekleşen telefon tanıtımlarının neredeyse tümü lansman  öncesi sızdırıldı ve tüm teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Galaxy S5 cephesinde benzer sürecin tekrar yaşanması bekleniyor.

Galaxy S5’in tanıtım tarihine ilişkin bir bilgi de ünlü Rus blogger Eldar Murtazin’den geldi. Ünlü blogger sıkı ilişkilerini kullanarak üst seviye telefonlar özellikle de Samsung cephesindeki tanıtımlara ilişkin dönem dönem bu tür tahminler yapar. Tahminlerde yanıldığı zamanlarda olan Eldar Murtazin, Galaxy S5’in nisan sonunda tanıtılacağı bilgisini verdi. Nisan sonunda tanıtılacak telefon muhtemelen mayıs sonunda dünyanın birçok noktasında raflardaki yerini alacak. Galaxy S4, 14 Mart’ta tanıtılmış ve nisan sonunda 60’a yakın ülkede satışa sunulmuştu. Bu da her iki telefon arasında yaklaşık bir aylık dönemin olduğunu gösteriyor.

Galaxy S4 satışlarının beklentilerin altında seyretmesi nedeniyle Galaxy S5 tanıtımının ocak ya da şubat ayına alındığı şeklinde haberler de bir dönem gündemi meşgul etmişti. Ancak son yaşanan gelişmelere bakıldığında mart ayından önce yapılacak bir tanıtım büyük sürpriz olacaktır.

Eldar

5-5.2-inç 2K çözünürlüklü Super AMOLED ekran, parmak izi tarayıcısı, göz tarayıcısı, Android 4.4 KitKat, 3GB RAM, gerçek 8 çekirdekli Exynos işlemci, yeni nesil Qualcomm işlemci ve 16 megapiksel ISOELL sensörlü kamera Galaxy S5’in öne çıkan teknik özellikleri şeklinde sıralanıyor.

Twitter hesabı üzerinden kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Murtazin, Samsung’un en üst kategoride konumlandıracağı Galaxy F serisinin ise hala gelişim aşamasında olduğunu kaydetti. Telefon muhtemelen yıl ortasında görücüye çıkacak.

kaynak: TalkAndroid 

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir