Galaxy S7, 3D Touch Benzeri ClearForce Ekranla Gelebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Apple’ın iPhone 6s serisinde kullandığı ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen yeni ekran teknolojisi 3D Touch‘un ardından, yeni amiral gemisi Galaxy S7’de, benzer ClearForce ekran teknolojisini kullanabilir.

teknik destek

Apple, gerçek dokunma hissi veren yeni 3 boyutlu dokunmatik ekran teknolojisi 3D Touch ile oldukça iyi bir iş çıkardı.

Apple’ın bu hamlesine karşılık olarak, Android telefonları için de benzer bir ekran teknolojisi olan ClearForce çok yakında yeni Android akıllı telefonlarda kullanılmaya başlayacak. Bu konuda “Android Telefonlara 3D Touch Ekranlar Geliyor” başlığında paylaştığımız haberimiz ilginizi çekebilir.

3d-touch

Destekleyen uygulamalarda, ekrana daha sert basarak birden fazla işlev kazandıran bu teknoloji, Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S7 modelinde ClearForce ekranla gelebilir.

Synaptics firmasının ürettiği ClearForce ekran teknolojisinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde akıllı telefon modellerinde kullanılmaya hazır olacağı söyleniyordu. Galaxy S7 modelinin de ilk çeyreğin sonlarına doğru duyurulacağını göz önünde bulundurursak, Samsung’un yeni amiral gemisinde kullanılma olasılığının da yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Önümüzdeki yıl bir çok Android akıllı telefon, Apple’ın 3D Touch teknolojisine rakip olan ClearForce ekranla geleceğe benziyor.

Aşağıdaki videoda, ClearForce teknolojisine ait tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

g9lcaL-UqIk” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın