Galaxy Tab 4 Serisine Ait Bu Defa 10.1-inçlik Model Ortaya Çıktı

Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı ve bilgi kaynağı Evleaks cephesinden yeni bir cihazın daha basın görselleri yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Tab 4 ailesine mensup 7-inçlik modelin basın görsellerini gün yüzüne çıkaran güvenilir kaynak bu defa aynı aileye mensup 10.1-inçlik tabletin görüntülerini yayınladı. Google+ üzerinden yayınlanan görüntülerde Galaxy Tab 4 10.1-inç siyah ve beyaz renk seçenekleri gün yüzüne çıkarıldı.

teknik destek

Ocak ayında gerçekleşen CES 2014 etkinliğinde Galaxy Tab Pro ailesine 3 ve Gaaxy Note Pro serisine ait bir tablet tanımı gerçekleştiren Samsung’un söz konusu tabletleri sergiledikleri teknik özellikler itibariyle üst sınıf kategoride konumlandırdı. Galaxy Tab 4 serisi ise giriş ve orta seviyede Güney Koreli üreticiyi temsil etmeye hazırlanıyor.

Tablet için iddia edilen teknik özellikler göz attığımızda; Galaxy Tab 4 10.1’in güç birimini 1.4GHz frekans hızında çalışan muhtemelen dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, grafik birimini ise Adreno 305 oluşturacak. Cihaz 10.1-inç büyüklüğünde 1280 × 800p çözünürlüklü ekranla donatılacak.

Bunun dışında tablette 1GB RAM, 16GB depolama, microSD kart yuvası, Android 4.4.2 KitKat, TouchWiz Magazine UX kullanıcı arayüzü, 3MP arka kamera ve 1.2MP ön kamera yer alacak.

Son dönemlerde tablet kategorisinde kayda değer satışlar gerçekleştiren Samsung, Apple ile aradaki makası her geçen gün daraltmaktadır. Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen Galaxy Tab 4 ailesinin yanı sıra Güney Koreli üreticinin AMOLED ekrana sahip üç tablet hazırlığında daha olduğu biliniyor.

sgt4_w_101

kaynak: SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir