DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA, telif hakkı olan eserlerin internet üzerinden korunmasını sağlayan ve sizin adınıza hukuki süreçleri başlatan mekanizmanın adı. Web siteleri genelde uyarı için kullanılır.

DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

DMCA birçok web sitesi tarafından bilinen bir terim olsa da bilmeyenler için bir cümle ile özetlemek gerekirse; DMCA bir içerik koruma sistemidir. Eskiden çok popüler olan bu sistem buaralar pek önemsenmemekte. DMCA Ücretli ve DMCA ücretsiz önerileri bulunmakta. Detaylara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

DMCA nasıl kullanılır? Öneri olarak ücretsiz kullanımı yapmanız. Eğer işinize yarayacaksa o zaman ücretli sürümü deneyebilirsiniz. Genelde bilgi hırsızlığını çaydırma ve prestij için kullanılmakta.

DMCA ne işe yarıyor?

DMCA ne demek? İçerik koruma üzerinde yoğunlaşmış bir sistemdir. Kullanıcılarına ücretsiz olarak lisans hizmeti vererek içeriklerini koruma altına alır.

Web sitesi sahipleri özgün içerikleri hakkında tereddüde düştüklerinde DMCA yardıma koşuyor. Çünkü Google sitedeki özgün içerikleri olumlu bir şekilde karşılar, haliyle sizin girdiğiniz özgün bir içerik başkası tarafından kullanılırsa kopya durumuna girer buda Google açısından olumsuz sonuçlar oluşturur. DMCA, böyle durumların yaşanmaması adına web sitenizi ücretsiz olarak koruma altına alır ve Google tarafından kopya içerik olarak algılanmasını engeller.

DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA kayıt olma

DMCA'ya kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak dmca.com/Protection/signup.aspx adresine giriş yapılmalıdır. Daha sonraki adımda ise istenilen bilgiler girilir ve kayıt olma işleminin bir kısmı tamamlanır. Hemen ardından DMCA kullanıcıya şifre içeren bir mail gönderir ve bu şifre ile dmca.com/users/login.aspx adresine giriş yapılmalıdır. 

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra My Protected Pages sekmesine tıklayıp, Add Badges to your site adlı bölüme girerek size verilen kodları girmeli ve gerisini sitenin yönetim sistemine bırakmalısınız. Bahsedilen bilgiler girildikten sonra DMCA girilmiş olan kodu tarar ve kendi veri tabanına ekler. Bu süreç yaklaşık olarak 48 saat sürmektedir. Son olarak sisteme giriş yaparak aktif hale gelmiş olan sayfalar görüntülenebilir. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 05:52
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Yasar basak
Yasar basak - 2 yıl Önce

Facemi onaylamak icin foto yukledim bilmem ne tarihinde gonderdiginiz fotografi inceliyoruz suan giris yapamassiniz diyor kafayi yicem oyun hesabim bagli giris yapamiyorum oyuna giremiyorum bu sebepten dolayi yardimci olun lutfen

İnceleme merkezi için ek adres
İnceleme merkezi için ek adres @Yasar basak - 2 yıl Önce

İlgili konuya yazınız.

Çiĝdem sarıkaya
Çiĝdem sarıkaya - 2 yıl Önce

Hesabıma telefon numaramla şifremi doĝru yazdım giremedim bir yardim istedim hesabima girmem icin 6 haneli kod gonderdiler bu seferde yeni hesap acildi kendi ismimde olan feysimi istiyorum yardimci olurmusunuz

Kısa açıklama
Kısa açıklama @Çiĝdem sarıkaya - 2 yıl Önce

Yanlış konuya girerek yazmışsınız. Girilen numara daha önce hesapta kullanılmamışsa yeni hesap açmaya yönlendirmiş.

Altug
Altug - 2 yıl Önce

Silinen hesabımı nasıl acabilirim

Meryemelgin
Meryemelgin - 2 yıl Önce

Istgramıacamıyorum şifremi ve ismi unuttum

Ahva can gönul
Ahva can gönul - 2 yıl Önce

Sık sık kilitleniyor daha oncede kiltlendiydi 2 yil tivitte yazmadim simdi yine ayni gunde iki defa askiya alindi daha acildi acildi tivitle isim olmaz neymis dumanliya yazmisim oda millete satasiyor fetonun adami

Niyameddin Aĝayev
Niyameddin Aĝayev - 2 yıl Önce

Niyam

Aysu gök
Aysu gök - 2 yıl Önce

Lutfen kim yardimci olursa dua edicem ona.instagramimi acarken kullandigim e posta telefonumdan yanlislikla silinmis.e posta sifresini bilmiyorum.instagram e postayi sifreyi biliyorum.fakat supeli giris sapladiklarindan ve e postaya giremedigimden gelen kodu alamiyorum.lutfen biri yardimci olsun.

Başvuru formları
Başvuru formları @Aysu gök - 2 yıl Önce

İlgili içerikten yazınız! Facebook üzerinden de talep iletebilirsiniz.

Oya  aycan
Oya aycan - 2 yıl Önce

Denetim hatası diyar internet baydı yok baglanti

Derya karaman
Derya karaman - 2 yıl Önce

Facebook calindi nasıl geri alabilirim bütün bilgilerimi değiştirmiş herkezi engellemiş

Çalınan hesapta bilgiler değiştirildi
Çalınan hesapta bilgiler değiştirildi @Derya karaman - 2 yıl Önce

Çalındı konumuz ve müşteri hizmetleri konumuzda başvuru yapabileceğiniz seçenekler bulunuyor.

ayşe
ayşe - 2 yıl Önce

Merhaba lar benim hattim aramalara kapandı whatsappi kullanamadim sildim tekrar yuklemek istedim yüklemiyor nedenini öğrenebilirmiyim lütfen? Ve kontör yüklendiğinde bir sorun olmadan tekrar yükleyebilirmiyim? Teşekkürler

Aramalara kapalı hat
Aramalara kapalı hat @ayşe - 2 yıl Önce

Hatta kısıtlama varsa doğrulama işlemi olmaz.

Mehmet polat
Mehmet polat - 2 yıl Önce

Oncelikle merhaba ben hesabmi dondurdum ve geri nasil alicam sifremi kulanici adimi biliyorim ama instgarmda kulanici adi olarak gurkiyo?

İlyas Hulagu
İlyas Hulagu - 2 yıl Önce

Pukkodum buleke varama acamiyorum görüyorum opertoristiyor

Puk bloke
Puk bloke @İlyas Hulagu - 2 yıl Önce

Puk kodu bloke olursa sim kart değişimi yapılması gerekiyor.

MUHAMED ALI
MUHAMED ALI - 2 yıl Önce

BEN KENDIM KULLANDIYIM E POSTA ADRESIMI NASIL DEYISTIRILE BILIR ANLAYAN VARMI

kerem  palabıyık
kerem palabıyık - 2 yıl Önce

Facemi açmak arkadaşlarımla görüşmek mutlu olmak istiyorum şu handa çok mutsuzum geçen haftadan beri bir hesap kuramıyorum enkotusude internet paketim bittigindemi bana yardımcı olmayı duşunuyorsunuz

İsmet duman
İsmet duman - 2 yıl Önce

Şifre mi unuttum facebook a göremiyorum ve cep nomaramı değiştirmek istiyorum