DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA, telif hakkı olan eserlerin internet üzerinden korunmasını sağlayan ve sizin adınıza hukuki süreçleri başlatan mekanizmanın adı. Web siteleri genelde çaydırıcılık yönünü kullanmakta.

DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?
banner192

DMCA birçok web sitesi tarafından bilinen bir terim olsa da bilmeyenler için bir cümle ile özetlemek gerekirse; DMCA bir içerik koruma sistemidir. Eskiden çok popüler olan bu sistem buaralar pek önemsenmemekte. DMCA Ücretli ve DMCA ücretsiz önerileri bulunmakta. Detaylara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

DMCA nasıl kullanılır? Öneri olarak ücretsiz kullanımı yapmanız. Eğer işinize yarayacaksa o zaman ücretli sürümü deneyebilirsiniz. Genelde bilgi hırsızlığını çaydırma ve prestij için kullanılmakta.

DMCA ne işe yarıyor?

DMCA ne demek? İçerik koruma üzerinde yoğunlaşmış bir sistemdir. Kullanıcılarına ücretsiz olarak lisans hizmeti vererek içeriklerini koruma altına alır. Web sitesi sahipleri özgün içerikleri hakkında tereddüde düştüklerinde DMCA yardıma koşuyor. Çünkü Google sitedeki özgün içerikleri olumlu bir şekilde karşılar, haliyle sizin girdiğiniz özgün bir içerik başkası tarafından kullanılırsa kopya durumuna girer buda Google açısından olumsuz sonuçlar oluşturur. DMCA, böyle durumların yaşanmaması adına web sitenizi ücretsiz olarak koruma altına alır ve Google tarafından kopya içerik olarak algılanmasını engeller.

facebook müşteri hizmetleri
DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA kayıt olma

DMCA'ya kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak dmca.com/Protection/signup.aspx adresine giriş yapılmalıdır. Daha sonraki adımda ise istenilen bilgiler girilir ve kayıt olma işleminin bir kısmı tamamlanır. Hemen ardından DMCA kullanıcıya şifre içeren bir mail gönderir ve bu şifre ile dmca.com/users/login.aspx adresine giriş yapılmalıdır. 

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra My Protected Pages sekmesine tıklayıp, Add Badges to your site adlı bölüme girerek size verilen kodları girmeli ve gerisini sitenin yönetim sistemine bırakmalısınız. Bahsedilen bilgiler girildikten sonra DMCA girilmiş olan kodu tarar ve kendi veri tabanına ekler. Bu süreç yaklaşık olarak 48 saat sürmektedir. Son olarak sisteme giriş yaparak aktif hale gelmiş olan sayfalar görüntülenebilir. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Akpınar
Abdullah Akpınar - 2 hafta Önce

Zenga Poker den şikayet çiyim 203 Mylr çipimi çaldı ve verdikleri cevap üzgünüz hesabımı sıfırlamış düpedüz dolandırıcılık yapıyorlar çiplerimi çaldılar kimsede yardımcı olmuyor Allah için yardım edin hesabım volkan_alemdar123 facebook zenga Pokeri mahkemeye verecem savcılığa suçduyurusunda bulunacam youtube de paylasacam rezil edecem onları yardım edin yardım edin lütfen

Nurali ayaz
Nurali ayaz - 2 ay Önce

Vatsabi silindi açamıyorum

ramazan.tok
ramazan.tok - 6 ay Önce

Biturlu.vahtsap.gucelenemiyorum

BEDO BEDO
BEDO BEDO - 7 ay Önce

Esgi vatsabimdaki konuşmaları nasıl geri alabilirim

Fatma
Fatma - 8 ay Önce

Bende daha önce kullandığım e mail adreslerimi şimdi kullanamıyorum yanlışlıkla aynı isimde ikinci hesap açtım telefon numaram değişti bunlar sebep olabilirmi nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olun lutfen

Hatice toprak
Hatice toprak - 8 ay Önce

Lutfen yardimci olun.facebook hesabim calindi ve sifremide unuttum hesabi tamamen kapatmak istiyorum ve sikayette bulunmak istiyorum

Ali
Ali - 9 ay Önce

Instegram nasıl silecem

Hesap silme
Hesap silme @Ali - 9 ay Önce

Instagram hesap silme ise instagram. com/accounts/remove/request yok uygulama silme ise telefon ayarlarından uygulamalardan.