DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA, telif hakkı olan eserlerin internet üzerinden korunmasını sağlayan ve sizin adınıza hukuki süreçleri başlatan mekanizmanın adı. Web siteleri genelde çaydırıcılık yönünü kullanmakta.

DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?
banner192

DMCA birçok web sitesi tarafından bilinen bir terim olsa da bilmeyenler için bir cümle ile özetlemek gerekirse; DMCA bir içerik koruma sistemidir. Eskiden çok popüler olan bu sistem buaralar pek önemsenmemekte. DMCA Ücretli ve DMCA ücretsiz önerileri bulunmakta. Detaylara resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

DMCA nasıl kullanılır? Öneri olarak ücretsiz kullanımı yapmanız. Eğer işinize yarayacaksa o zaman ücretli sürümü deneyebilirsiniz. Genelde bilgi hırsızlığını çaydırma ve prestij için kullanılmakta.

DMCA ne işe yarıyor?

DMCA ne demek? İçerik koruma üzerinde yoğunlaşmış bir sistemdir. Kullanıcılarına ücretsiz olarak lisans hizmeti vererek içeriklerini koruma altına alır. Web sitesi sahipleri özgün içerikleri hakkında tereddüde düştüklerinde DMCA yardıma koşuyor. Çünkü Google sitedeki özgün içerikleri olumlu bir şekilde karşılar, haliyle sizin girdiğiniz özgün bir içerik başkası tarafından kullanılırsa kopya durumuna girer buda Google açısından olumsuz sonuçlar oluşturur. DMCA, böyle durumların yaşanmaması adına web sitenizi ücretsiz olarak koruma altına alır ve Google tarafından kopya içerik olarak algılanmasını engeller.

facebook müşteri hizmetleri
DMCA nedir ne işe yarıyor nasıl kullanılır?

DMCA kayıt olma

DMCA'ya kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak dmca.com/Protection/signup.aspx adresine giriş yapılmalıdır. Daha sonraki adımda ise istenilen bilgiler girilir ve kayıt olma işleminin bir kısmı tamamlanır. Hemen ardından DMCA kullanıcıya şifre içeren bir mail gönderir ve bu şifre ile dmca.com/users/login.aspx adresine giriş yapılmalıdır. 

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra My Protected Pages sekmesine tıklayıp, Add Badges to your site adlı bölüme girerek size verilen kodları girmeli ve gerisini sitenin yönetim sistemine bırakmalısınız. Bahsedilen bilgiler girildikten sonra DMCA girilmiş olan kodu tarar ve kendi veri tabanına ekler. Bu süreç yaklaşık olarak 48 saat sürmektedir. Son olarak sisteme giriş yaparak aktif hale gelmiş olan sayfalar görüntülenebilir. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyameddin Aĝayev
Niyameddin Aĝayev - 3 hafta Önce

Niyam

Aysu gök
Aysu gök - 1 ay Önce

Lutfen kim yardimci olursa dua edicem ona.instagramimi acarken kullandigim e posta telefonumdan yanlislikla silinmis.e posta sifresini bilmiyorum.instagram e postayi sifreyi biliyorum.fakat supeli giris sapladiklarindan ve e postaya giremedigimden gelen kodu alamiyorum.lutfen biri yardimci olsun.

Başvuru formları
Başvuru formları @Aysu gök - 1 ay Önce

İlgili içerikten yazınız! Facebook üzerinden de talep iletebilirsiniz.

Oya  aycan
Oya aycan - 1 ay Önce

Denetim hatası diyar internet baydı yok baglanti

Derya karaman
Derya karaman - 2 ay Önce

Facebook calindi nasıl geri alabilirim bütün bilgilerimi değiştirmiş herkezi engellemiş

Çalınan hesapta bilgiler değiştirildi
Çalınan hesapta bilgiler değiştirildi @Derya karaman - 2 ay Önce

Çalındı konumuz ve müşteri hizmetleri konumuzda başvuru yapabileceğiniz seçenekler bulunuyor.

ayşe
ayşe - 2 ay Önce

Merhaba lar benim hattim aramalara kapandı whatsappi kullanamadim sildim tekrar yuklemek istedim yüklemiyor nedenini öğrenebilirmiyim lütfen? Ve kontör yüklendiğinde bir sorun olmadan tekrar yükleyebilirmiyim? Teşekkürler

Aramalara kapalı hat
Aramalara kapalı hat @ayşe - 2 ay Önce

Hatta kısıtlama varsa doğrulama işlemi olmaz.

Mehmet polat
Mehmet polat - 2 ay Önce

Oncelikle merhaba ben hesabmi dondurdum ve geri nasil alicam sifremi kulanici adimi biliyorim ama instgarmda kulanici adi olarak gurkiyo?

İlyas Hulagu
İlyas Hulagu - 2 ay Önce

Pukkodum buleke varama acamiyorum görüyorum opertoristiyor

Puk bloke
Puk bloke @İlyas Hulagu - 2 ay Önce

Puk kodu bloke olursa sim kart değişimi yapılması gerekiyor.

MUHAMED ALI
MUHAMED ALI - 2 ay Önce

BEN KENDIM KULLANDIYIM E POSTA ADRESIMI NASIL DEYISTIRILE BILIR ANLAYAN VARMI

kerem  palabıyık
kerem palabıyık - 2 ay Önce

Facemi açmak arkadaşlarımla görüşmek mutlu olmak istiyorum şu handa çok mutsuzum geçen haftadan beri bir hesap kuramıyorum enkotusude internet paketim bittigindemi bana yardımcı olmayı duşunuyorsunuz

İsmet duman
İsmet duman - 3 ay Önce

Şifre mi unuttum facebook a göremiyorum ve cep nomaramı değiştirmek istiyorum

Ali çevik
Ali çevik - 3 ay Önce

Facebook onay kodu şifresi gelmiyor

Abdullah Akpınar
Abdullah Akpınar - 4 ay Önce

Zenga Poker den şikayet çiyim 203 Mylr çipimi çaldı ve verdikleri cevap üzgünüz hesabımı sıfırlamış düpedüz dolandırıcılık yapıyorlar çiplerimi çaldılar kimsede yardımcı olmuyor Allah için yardım edin hesabım volkan_alemdar123 facebook zenga Pokeri mahkemeye verecem savcılığa suçduyurusunda bulunacam youtube de paylasacam rezil edecem onları yardım edin yardım edin lütfen

Nurali ayaz
Nurali ayaz - 5 ay Önce

Vatsabi silindi açamıyorum

ramazan.tok
ramazan.tok - 9 ay Önce

Biturlu.vahtsap.gucelenemiyorum

BEDO BEDO
BEDO BEDO - 10 ay Önce

Esgi vatsabimdaki konuşmaları nasıl geri alabilirim