Türkiye Barış Pınarı Harekatı nedir

Suriye Barış Pınarı Harekatı başlatıldı ve önemli bölgeler ele geçirildi. Operasyonda çok sayıda terörist öldürüldü ve temizlik devam edecek. Allah Mehmetlerimizi korusun.

Türkiye Barış Pınarı Harekatı nedir
müşteri hizmetleri

Barış Pınarı Harekatı, Suriye' de yer alan YPG / PYD / PKK terör gruplarına karşı sınır güvenliği ve Türkiye' deki Suriyeliler için güvenli bölge oluşturmak için başlattığı operasyon.

9 Ekim' de başlatılan operasyon ile dünya ayağı kalktı ve kim dost kim düşman belli oldu. Rasulayn ve Tel Abyad bölgelerinde temizlik devam ediyor. 

Operasyon emrini veren R.T Erdoğan' ın birde bazı ülkelere haddini bildirin konuşmaları dünyaya damgasını vurdu. Kendisine sorulan neden operasyona bu isim verildi sorusuna cevap olarak rast gele seçilmediği terör örgütü bölgeden kazılarak bu bölgede gerçekten barışı tesis etmenin adımlarını atıyoruz. Sınırımız Suriye tarafında hep pınarlarla dolu işte bu nedenler bu operasyonun adı bu şekilde koyulduğunu belirtti.

Suriyeli mülteciler, operasyon sonunda oluşturulacak güvenli bölgeye yerleştirilecek. Bazı ülkeler mültecilerin kendi sınırlarına gelmesinden korkmasına rağmen bu operasyona destek vermedi.

Türkiye Barış Pınarı Harekatı nedir

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 09:48
müşteri hizmetleri
YORUMLAR