Gmail e-posta adresim kapatıldı tamamen kapatılan hesap açılabilir mi ?

media 9346

Google Gmail, Android sayesinde en çok kullanılan e-posta servislerinden biri oldu. Gmail hesabım kapandı veya kapanan Gmail e-posta hesabımı tekrardan geri alabilir miyim?

Andronova

Gmail e-posta servisi en çok kullanılan e-posta servislerinden biridir. Google firmasına ait popüleritesi yüksek e-posta adresiniz herhangi bir sebepten dolayı kapatırsanız tekrardan geri nasıl açabileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında yayınlamaya çalışacağız.

Gmail adresiniz eğer sizin bilginiz dışında devre dışı bırakıldıysa bu ciddi bir sorun olabilir. Çünkü Google bu hesabınızı kapattı ise herhangi bir Google kuralını ihlal ettiğiniz içindir. Eğer gmail e-posta adresinizin iptal nedeni ni bilmiyorsanız Googleye ulaşarak öğrenebilirsiniz. Aşağıda sizlere anlatacağımız adımları doğru uyguladığınızda Google zillere kapanma gerekçesini büyük bir ihtimalle gönderecektir.

Gmail hesabım kapandı detaylar

Gmail hesabınızın yasaklanması sadece e-posta adresiniz etkilememektedir. Bu yasakalama aynı zamanda bu hesaba bağlı olarak kullandığınız bütün google servislerinizde olumsuz etkiler. O servisleri de kullanamazsınız. Daha açık bir şekilde yazarsak  Youtube, Google+, Google Play gibi hesapların hiç birine erişim sağlayamazsınız. Sorunun sanırım ne kadar ciddi olduğunu anlamışsınızdır. Şimdi bu yasaklamaya nasıl itiraz edebileceğinize geçelim.

İlk olarak yapmanız gereken Devre Dışı Bırakılan Google Hesabını Açma butonuna tıklayarak işlemlerimize başlayalım. Bu linke support.google.com/accounts/contact/disabled2  tıkladığınızda direkt olarak  ilgili alana gidebilirsiniz.

Bu yöntem kapatılan hesabınız için tek yoldur diyebiliriz. Yukarıdaki linke tıkladığınızda aşağıdaki resimde görünen sayfa açılacaktır. Bu sayfada ilk olarak Google hesabınıza Gmail ile mi yoksa başka bir e-posta ile mi girdiğiniz sizden istenecektir. Bu gelen seçeneklerden Evet dediğinizde gmail hesabınızı hayır dediğinizde ise diğer e-postanızı giriniz. Hayır dediğinizde seçeneğin altında bir kutucuk açılacaktır. E-postanızı bu adrese girebilirsiniz.

Gmail e-posta adresim kapatıldı tekrar açılabilir mi?

Gmail e-posta adresim kapatıldı tamamen kapatılan hesap açılabilir mi ?

Yukarıdaki adımdan sonra  “Yararlı olabilecek başka bilgiler varsa lütfen bize bildirin” yazısına tıklayarak işleminize devam ediniz. Bu yazıya tıkladığınızda karşınıza bir kutucuk açılacaktır. Karşınıza gelen bu kutucuğa hesabınız ile yaşadığınız su-ıkıntıyı yazınız. Ayrıca buraya yazdığınız yazının inandırıcı olması gerekmektedir. Google politikalarını ihlal ettiğinizi kabul ederek bir daha bu tarz eylemlerde bulunmayacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Bu kutucuğa özgün ifadeler yazdıktan sonra gönder tuşuna basınız.

Gmail e-posta adresim kapatıldı

Şunu da belirtelim Google politikalarını ciddi bir şekilde ihlal ettiyseniz bir daha hesabınız açılmayabilir.  Tehdit, aşırı küfür, ırkçılık vb. içeren yorumlar hesabınızın kapanmasına sebep olabilir.  Adsense ve Youtube hesaplarınızda hile yaptıysanız hesabınız yine iptal olabilir.


Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 13:33

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

1 Comment

  1. yardımcı olurmusnuz tlf numu kaybetmiştim tlf numaramda silindi kurtarmak için ne yapmam lazım meil adresi lazım bana

Bir cevap yazın