Bir Sonraki Nexus 10 Tablet için Google’ın Donanım Ortağı Netleşiyor!

Nexus 7 serisinde donanım ortağı olarak tercihini Asus’dan yanan kullanan Google, 10-inç ekrana sahip Nexus tablet modelinde ise Samsung ile ortaklığa gitmişti. Temmuz ayı içerisinde Yeni Nexus 7’yi Android 4.3 ile birlikte lanse eden Google, kısa süre önce resmen onayladığı Android 4.4 KitKat versiyonunda ise Nexus 5 ve Yeni Nexus 10’un tanıtımlarını yapacak.

Bir taraftan Android 4.4 KitKat ve Nexus 5 iddiaları gündemi fazlasıyla meşgul etmeye başlarken, diğer taraftan ise yeni nesil Nexus 10 için de yavaş yavaş iddialar gündeme gelmeye başladı. İngiliz perakende şirketi PC World envanter listesinde elde edilen bir görsel, Google’ın 2013 model Nexus 10 için donanım ortağı olarak Asus’u seçtiği ihtimalini güçlü kılıyor.

Söz konusu görselden tabletin teknik özelliklerine dair detayları öğrenemiyoruz, ancak tabletin 16GB’lik versiyonunun 350£ (yaklaşık 1.100 lira) ile raflardaki yerini alacağı görülmektedir.

Nexus 10’un yine de en az 2GB RAM ve 10.1-inç boyutunda 2560 x 1600p çözünürlüklü bir ekrana sahip olması bekleniyor. Dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci ve Adreno 330 grafik biriminin yanında Android 4.4 KitKat, tabletin sahip olması beklenen diğer özellikleri arasında sayılıyor.

ac-asus-nexus-10

ilgili>> androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir