Google Chrome açığı ile video nasıl indirilir?

Google Chrome’ da çıkan bir açık ile video nasıl indirilir? Film ve video indirme programsız nasıl yapılır? Google Chrome DRM ile başı ağrıyabilir. 

teknik destek

Dünyada en çok kullanılan tarayıcı Google Chrome’ de bir açık baya ilgi çekti. Bu açıkla istediğiniz videoyu indirebiliyorsunuz. Tabi faturasını Google ödeyebilir 🙂 Google’ nin başı telif hakları konusunda ağrıyabilir. Bu açık henüz kapatılmadı.

Google Chrome’ nin en çok eleştirildiği nokta, kullanılan bilgisayar ve mobil cihazlarda aşırı RAM tüketmesi olmuştur. Bu konu içinde henüz bir adım atmamıştır. Ama güvenlik konusunda sık sık çalışma yaptığını çoğu kullanıcı bilir. Hatta bu çalışmalarda açık bulan kişileri ödüllendirmiştir.

Chrome’ deki bu açık geçen ay tespit edildi. Google ile iletişime geçildi ve durum hala aynı. Ama internette düşen aşağıdaki video büyük ilgi görünce Google’ den bu açık için yama çıkarılacağı açıklandı. Tabi açık kapatılana kadar şirketler Google’ ye telif hakkı açmazsa.

Video nasıl indirilir?

Programsız video nasıl indirilir?

DRM, açılımı “Digital rights management” ve bizdeki adı “Dijital haklar yönetimi”.  Film, müzik, oyun, video ve telif hakkı olan tüm sanal hakları kapsayan yönetmelik. Telif hakkı olan yayınlar kopyalanamaz ve hak sahibi izni olmadan satışa çıkarılamaz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir