Google Chrome sayfa takılı kalıyor kapanmıyor yanıt vermiyor kilitleniyor çözümü

Andronova
By Andronova
3 Minimum Okuma

Google sayfa yanıt vermiyor yükleniyor beyaz sayfada takılı kalıyor ve sonrasında kilitleniyor. Sayfayı kapatamıyorum. Chrome donuyor kilitleniyor şikayetlerinde çözüm önerileri işinizi çözecektir.

Sponsorlu reklam

Hemen hemen çoğu bilgisayar kullanıcılarının rastladığı ve bizimde başımıza gelen sorunlardan biri olan Google Chrome tarayıcısındaki takılma ve kilitlenme sorunu için detaylı bir haber hazırlamak istedik. Aşağıda başlıklarla görülen genel sorunlar için çözüm önerileri yer almaktadır. Eğer sorun devam ediyorsa habere yorum bırakabilirsiniz. Tabi detayları ile!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Not: Google Chrome tarayıcısı aşırı şekilde donanımı tüketmekte. Google, bunla ilgili olarak uzun zamandır çalışma yapıyor. 2017 Yılında yeni sürümleri ile bu sorunu aza indirmeyi planlıyor.

Sponsorlu reklam

Google Chrome sekme takılı kalıyor çözümü

Aldığınız hata iletisi son yıllarda sık sık ekrana gelmekte. Her hangi bir web sitesini düzgün şekilde görüntülenemediğinden dolayı oluşan sorun. Genelde sayfayı tekrar yüklendiğinde sorun kalmıyor. Eğer sürekli peş peşe ekrana geliyorsa Chrome tarayıcısını kapatıp yeniden açıp deneyiniz. Ya da bilgisayarı yeniden başlatınız.

Tarayıcının geçmişini temizledikten sonra duruma göre sıfırlama yöntemini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Chrome sıfırlama için:

  • Boş tarayıcı sekmesini açınız.
  • chrome://settings/reset kopyalayınız ve tarayıcıya yapıştırıp devam ediniz.
  • Ayarları orjinal haline çevirme seçeneğini kullanınız.

Sayfa yanıt vermiyor neden?

Web sayfasında veya sayfalarında sorunla karşılaşıldığında bu hata mesajını alırsınız. Çözümü için sorunu giderme kutusu sayfaları sonlandır yazısını tıklayınız. Sayfalar yeniden yüklenecektir. İsterseniz bilgisayarı yeniden başlatınız. Bazen bu sorun bilgisayara veya mobil (cep telefonu ve tablete) cihaza virüs bulaştığından dolayı oluşabiliyor.

Unutmadan bu sorunların temelinde arka planda çalışanların aşırı donanım tüketmesi yatabilir. Tabi virüs bulaşmış olma olasılığı da yüksek.

CTRL, ALT ve Delete tuşlarına aynı anda basıp çekin ve görev yöneticisinden çalışanları kontrol ediniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Online virüs taramasını başlatmanızı da öneririz. İnternetten aratıp Eset ve diğerlerinin yardımcı uygulamasını çalıştırınız.

Sayfa yanıt vermiyor neden?

Chrome yükleniyor kilitlenen sekmeler

Chrome’ de sekme kilitleniyorsa, çoğunlukla sayfa yüklenirken beyaz ekranda takılı kalıyor. Açmaya çalışılan sitede Chrome sekmende “Yükleniyor” şeklinde dönen bir simge ile karşılaşacaksınız. Bu sorun grafik işleme sorunu nedenine bağlayabiliriz.

Chrome yükleniyor kilitlenen sekmeler

Chrome cihazı kilitliyor çözümü

Chrome sekme kapanmıyor çözümü ne olduğunu soranlar için önce neden olacak olasılıkları incelememiz gerekiyor.

Google Chrome’ de açık olan önemli sayfalarınız varsa ve takılı kalan sekmeyi kapatamıyorsanız, klavyeden CTRL, ALT ve Delete tuşlarına aynı anda basıp “Görev Yöneticisi” seçeneğine giriniz. Aşağıdaki gibi bir ekran açılacak. Burada en son hangi sekme açıksa sıralama ona göre yapılır. Hangi Chrome sekmesi daha fazla donanım (RAM / CPU) tüketiyorsa onun üzerine gelip sağ tıklayıp “Görevi Sonlandır” seçeneğini tıklayınız.

Cihazı veya bilgisayarı Chrome donduruyor veya tamamen kilitliyorsa ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğu anlamına geliyor. Chrome OS hata ayıklama günlüklerini incelemenizi öneririz. Tarayıcıyı kaldırıp bilgisayarda farklı bir sürücü varsa örnek d oraya yükleyiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak