Google Chrome Windows Defender virüs koruması

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Microsoft' tan Chrome için Windows Defender koruması yayınlandı. Artık internette dolaşırken Windows bilgisayara ve cep telefona virüs bulaşması önlenecek. Tabi %100 önleyeceği anlamına gelmez.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Microsoft’ tan Google Chrome tarayıcısı için Windows Defender korumasını geldi. İnternette dolaşırken tehlikeli web sitelerinden ve uzantılarından korunmanızı sağlayacak yaralı bir uzantı  yayınlandı.

Zararlı içerik barındıran siteler daha önce raporlanmış olarak bu koruyucunun listesinde yer alıyor. Sürekli güncel olan bu koruyucu ek bir güvenlik önlemi olarak kullanılabilir. Yani tek başına yeterli bir güvenlik koruması sağlamamakta. Güncel virüsler içinde kendini güncel tutan antivirüs programlarına ihtiyaç duyulmakta.  

Windows Defender, ziyaret edilen sitenin durumuna göre uyarı seçeneklerini sunuyor. Açılan sayfadan direk virüs bulaşacaksa bu sayfa açılmadan duruduruluyor. “Windows Defender Browser Protection”

Google Chrome virüs koruması

Google Chrome Windows Defender virüs koruması

Windows Defender virüs koruması: Virüslü kodlar barındıran siteler engellenecek! Chrome için %99 başarı sağladığı iddia edilmekte. Molzilla içinse %87 başarı oranına sahipmiş.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Normalde zaten Chrome’ nin bu tarz siteleri engelleme özelliği bulunuyor. Bu ek güvenlikle daha fazla bir korunma sağlacaktır.

Google Chrome Windows Defender denemeniz için Chrome’ den aşağıdaki adrese girip indirmeniz yeterli. Uzantı tarayıcının sağ üst kısmında yer alacaktır.

Chrome Windows Defender indirme adresi: chrome.google.com/webstore/detail/windows-defender-browser/bkbeeeffjjeopflfhgeknacdieedcoml

virüs programıvirüs temizleme

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir