Google Hangouts’tan iPad ve iOS 7 Optimizasyonu

blank

Google‘ın sesli, görüntülü ve anlık mesajlaşma servisi Hangouts SMS optimizasyonu ile birlikte artık daha sık kullanılır oldu. Halen anlık mesajlaşma için WhatsApp kullanan biri olarak şunu söylemeliyim ki Hangouts’un daha çok kullanılabilmesi için rehber kişilerine ulaşabilmesi gerekmekte. Yoksa bu serviste Google +’tan daha uzağa gidemeyecek gibi duruyor.

teknik destek

Google’ın kendi işletim sistemi tabletleri için yıllarca optimizasyon sağlamadığı Google Talk yerini Hangouts’a bıraktıktan sonra büyük bir değişim içine girdi ve özellikle tabletlerde çok komik görünen arayüzünden kurtuldu. Artık iPad ve iOS 7 içinde güncellenen Hangouts Apple kullanıcılarının beğenisine sunuldu bile. Programı indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

google-hangouts-iPhone-iPad-FSMdotCOM

Yeni Hangouts’ın videolu görüşmenin yanı sıra 10 saniyelik video klip çekerek karşı tarafa ileti gönderme seçeneğinin de eklendiğini hatırlatalım. Bu anlamda biraz Instagram benzeri bir yenilik olmuş ama Google kullanıcılardan gelen bu tarz istekleri gözardı etmeyerek “herşeyi” Hangouts üzerinden yapılabilmesinin olanağını da sağlamış oluyor. Seçim tabii ki kullanıcılara kalıyor. Yapılan yenilikler için Google şu ibarelere yer veriyor.

  • Resim içinde videolu sohbet yapabilme
  • O anda nasıl hissettiğinizi göstermek için çeşitli animasyonlardan yararlanabilme
  • 10 saniye uzunluğunda sesli ve görüntülü mesaj gönderebilme
  • Bulunduğunuz yerin haritasını karşı tarafa gönderebilme
  • iOS 7 ile tam uyumluluk.

Apple, Google servislerine artık yer vermese de 3 parti uygulama geliştirici olarak AppStore’da yer alıyor ve Apple tutkunları Google servislerinden asla vazgeçmiyorlar. Peki Apple neden kendi servislerini Google Play’de kullanıma sunmuyor dersiniz???

En çok kullanmak istediğiniz Apple servisi hangisi? Yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!