Google I/O Etkinliğinde Android L’nin Önizlemesi Tanıtılacak, Dağıtım Aylar Sonra

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google I/O etkinliğine sayılı saatler kaldı ve Android tarafında ne tür gelişmelerin sağlanacağı merakla bekleniyor. Kısa süre önce Android L’nin bazı ekran görüntüleri yayınlanmış ve yeni sürümün bugün başlayacak Geliştirici Konferansı’nda tanıtılacağı ihtimali ciddi manada dillendirildi. Google I/O etkinliği öncesinde Businessweek’e bir röportaj veren Google’ın kıdemli Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Android takım lideri Sundar Pichai, bugün başlayacak Google Geliştiriciler Konferansı’nda Android’in yeni sürümünü tanıtacaklarını açıkladı. Pichai ayrıca yeni sürümün dağıtımının ise sonbaharda gerçekleşeceğini açıkladı.

teknik destek

Android sürümünün tanıtılıp aylar sonra dağıtıma sunulması Google için yeni bir sürecin başlangıcı olacaktır. Apple’ın yeni iOS sürümünün önizlemesini duyurup dağıtımı aylar sonra gerçekleştirdiği biliniyor. Dolayısıyla Google için de  benimseyeceği yeni süreçle ilgili Apple’dan ilham aldı değerlendirmesini yapabiliriz.

Google görünüşe bakılırsa Android L’yi duyurduktan sonra yeni sürümün kapılarını geliştiricilere açacak. Yeni sürümün özellikleri, neler getirdiği ve yetenekleri geliştiriciler tarafından derinlemesine incelenecek. Google ayrıca dağıtımı sonbahara bırakarak ekosistemde güncellemelerin aynı zamanda diliminde yapılmasının da önünü açmayı hedefliyor olabilir. Üreticilerin yeni Android sürümünü kendi cihazlarına uyarlayabilmeleri için önlerinde uzun bir süre olacaktır.

Yeni Android sürümünün tanıtılmasıyla güncelleme ilk olarak Nexus cihazlar için başlar ve daha sonra diğer Android cihazları kapsardı. Ancak görünüşe bakılırsa güncelleme konusunda Nexus cihazların artık bir albenisi daha doğrusu referans cihaz görevleri olmayacak. Nexus projesi gerçekten rafa mı kalkıyor? Belirsizlik sürüp gidiyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın