Google Maps konum geçmişi silme ve konumu kapatma

Google Maps konum geçmişi nasıl silinir? Harita üzerinden daha önce yaptığınız aramaları silmek için ve konumunuzu kapatmak için aşağıdaki görsel adımları uygulayarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Geçmiş dönemlerde kullanıcıları fazla uğraştıran eylemlerden zaman geçtikçe kurtuluyoruz. Günlük hayattaki pratik çözümler kimi zaman yardıma koşsa da, yeni çıkan icatlardan faydalanmadan işlemler yapılmıyor.

Google firmasının kullanıcıları için çıkardığı map uygulamaları ile gitmek istediğiniz yerlerin adresini yazarak yürüyerek, araçla veya toplu taşıma araçları ile çok kolay ve güncel bir şekilde gideceğiniz yerlerin yol alternatifleri uygulamada gözüküyor. Ancak bu uygulamalar kimi zaman konum bilgilerini hafızada tutuyor.

Hafızada tutulan konum nasıl temizlenir?

Geçmişi silme ve temizleme neredeyse tüm uygulama yazılımlarında, siteler de mevcut. Özellikle yoğun biçimde kullanılan uygulamalarda büyük bir ölçüde hareket geçmişleri bulunuyor. Çevrenizdekilerin de yazılımlara giriş yapması durumunda ne yaptıklarını görmek istemiyorsanız temizlik işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Google Haritalar özel bölgesinden geçmişi temizleme işlemlerini sırası ile şu şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Google Maps geçmiş konumları silme

Konum geçmişini temizleme: İlk olarak yazılımı açarak sol üstte bulunan üç çizgiye tıklayarak menüye giriş yapın. Zaman çizelge bölümünde yer alan gün ve saat bölümünü seçtikten sonra, gidilen rota karşınıza çıkacak. Mini harita ile birlikte gittiğiniz bölgelere çizilerek gösterilecektir.

İkinci işlem olarak duraklardan birine tıklayarak, yeni menüde yer alan düzen ile komutunu ya da zamanı, tam yerini değiştireceksiniz. Tamamen temizleme ve silme yapmak istiyorsanız ya da kimsenin sizi izlemesini istemiyorsanız tekrardan sağ üst bölüm de yer alan üç noktalı menüyü açıp ayar bölümüne giriş yapmalısınız. Daha sonra konum geçmişini kapat diyerek sil butonuna tıklayınız. Konumu kapatmak için aşağıdaki resimleri takip ediniz.

Google Maps adresi google.com.tr/maps

Google Maps konum geçmişi silme ve konumu kapatma

Hafızada tutulan konum nasıl temizlenir?Google Maps geçmiş konumları silme

konumu kapatma


Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 00:25

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir