Google Play bildirimleri kapatma

Andronova
Yazar Andronova

Android uygulamaların yer aldığı Google Play Store'den gelen bildirimleri devredışı nasıl bırakabileceğinizi veya tekrardan nasıl aktif edebileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

Teknoloji destek

Google Play uygulamasında telefonunuza gelen bildirimleri açmak veya engellemek için aşağıdaki başlığımız altında yayınladığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Google Play Store uygulaması android telefonlar için vazgeçilmez bir uygulamadır. Telefon içerisinde kullanabileceğiniz bütün uygulamalar bu android marketten indirilmektedir. Oyun, uygulama vb kategorilerde binlerce yazılım bu sistem içerisinde yer almaktadır. Goole Play Store’de yer alan herhangi, bir uygulamanın güncellemesi geldiğinde veya güncelleme yapıldığında ekranın üstünde bildirimler görünmektedir. Ekranın üst kısmında yer alan bildirimleri uygulamanın ayarlarında devredışı bırakabilirsiniz.

Google Play bildirimleri devredışı bırakma

Burada sizlerle paylaşacağımız yöntemi bütün android işletim sistemi yüklü telefonlarda uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek Google Play bildirim engelleme ekranına ulşabilirsiniz.

  • Android işletim sistemi yüklü telefonunuzdan Google Play Store uygulamasına giriş yapınız.
  • Google Play Store uygulamasına giriş yaptığınızda ise uygulamanın sol bölümünde yer alan Ayarlar bölümüne giriniz.
  • Ayarlar bölümünün bulunduğu seçenek listesi aşağıdaki resimde sizlere gösterilmiştir.

Google Play bildirimleri kapatma

  • Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra “Bildirimler” seçeneğine giriş yapınız.
  • Bu bölümde ise karşınıza gelen ekrandan iki farklı ayar yapmanız gereklidir. Bu ayarları yaptıktan sonra artık Google Play Storeden bildirim almayacaksınız. Güncellemeler: Yüklediğiniz uygulamanın herhangi bir güncellemesi olduğunda bildirim almak Otomatik güncellemeler: Google Play, yüklü herhangi bir uygulamanızı otomatik olarak güncellendiğinde bildirim almak

Google Play bildirimleri açma

Eğer bu bildirim ayarlarını kapatırsanız uygulamaları güncelleme ayarlarını artık el ile takip etmeniz gereklidir. Buda uygulamaları sağlıklı çalışması için önemlidir. Çünkü bazı uygulamalar yüklü işletim sisteminde çalışabilmek için versiyon arayabilmektedir. Ayrıca uygulama güncellemesi yapmanız telefon güvenliği açısından da önemlidir.


Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 14:50

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir