Google Play Store zorla durduruldu hatası çözüm nedir

Andronova

Android cep telefonda ve tablette Google Play Store mağaza uygulamasında açılmama veya açıldığında ise zorla kapatılma gibi hatalara yönelik çözüm önerileri….

Android işletim sistemi en çok kullanılan işetim sitemlerinden biridir. Bu işletim sistemine ait android market google play storede yaşanan hatalara yönelik çözüm önerilerimizi bu haberimizde paylaşacağız. Google Play Store android telefonunuzda kullandığınız bütün uygulamaları ücretli veya ücretsiz olarak indirdiğiniz Android mağazasıdır. Bundan dolayı hataya düşmesi durumunda telefonunuza yeni uygulama yükleyemezsiniz. Şimdi bu tarz hatalara çözüm olacak önerilerimizi aşağıdaki başlığımız altında bulabilirsiniz.

Google Play Store hatalarında neler yapılabilir

Android işletim sistemine sahip farklı telefon markaları bulunduğundan dolayı bazen uygulama Google Play Store çalışmayı durdurdu veya Goole Play Store çalışmıyor gibi hatalar verebilmketedir. Peki bu hatalarda nasıl bir çözüm üretebiliriz. Şimdi en çok yaşanan problem olan Google Play Store Durduruldu hatasının çözümü ile başlayalım;

  1. Android telefonunzda Ayarlar bölümüne giriş yapınız. 
  2. Daha sonra burada uygulamaların yüklü olduğu uygulamalar yönetici veya uygulamalar başlığı altında yer alan uygulamalar yöneticisine giriniz.
  3. Burda yer alan uygulamaların içerisinde Google Play Store’yi bulup tıklayınız.
  4. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda ise yapabileceğiniz işlemler bu hatanıza çözüm olacaktır. Yapmanız gereken burada anlatacağımız adımları sırası ile uygulamanızdır. İlk olarak Durmaya zorla yazısına tıklayınız. Ekranın en üstünde yer alan bu yazı aşağıda üst sağ köşede görünmektedir. Daha sonra ise depolama başlığı altında farklı değer göreceksiniz. Bu değerleri sıfırlamanız gerekmektedir.  Bu işlem için Depolamanın altında bulunan  Verileri Temizle yazısına tıklayınız. Bu işlem ile birlikte depolama bölümünde bulunan değerlerin karşılığı 0 olacaktır.
  5. Son adımımız olacak olan ve ekranın en altında bulunan Önbelleği Sil yazısına tıklayınız. Bu adımla beraber uygulama ön belleğide temizlenmiş olacaktır.

Google Play Store zorla durduruldu

Google Play Store zorla durduruldu

Bu işlemin ardından telefonlarınızda yüklü olan Google Play Store hatalarından arındırılmış olacaktır. Çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi hataların kaynağı android işletim sisteminin onlarca farklı markalarda kullanılmasıfır. Buda bazı markalara uyum sorunu çıkarabilmketedir. Bu soruna yukarıdaki adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda çözüm bulmuş olacaksınız.


Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 15:19

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir