Google TikTok Live London nedir neden para çekmiş

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Google TikTok Live London nedir sorusunu araştıranların çoğunluğu kredi kartlarından izinsiz para çekilmesinden şikayetçi. Yazılanlara baktığımızda Papara card yani Papara kartımdan para çekmiş diyenlerle de oluyor. Kısaca ödeme yöntemine ne ekliyse onun üzerinden tahsilat yapılıyor.

Teknoloji destek

Google TikTok Live, canlı yayında kullanılarak alınan ödeme bildirimi diyebiliriz. Genelde jeton satın alımlarında karşımıza çıkar. Takip ettiğimiz veya hoşumuza giden paylaşımlar yapanlara hediye olarak yapılan bağıştır.

Gelelim diğer alanlarda kullanıma. Telefonunuz Android ve mobil ödeme şeklinde kredi kartınızı eklediniz. Google Play ve diğer platformlardan yapacağınız sanal alışverişlerde bu eklenen ödeme aracından ücret tahsil edilir.

Aşağıya geçmeden önce ufak bir bilgilendirme sıralamasını buraya ekleyelim dedik.

  • Kredi kartımdan para çekmiş şikayetlerinin çoğunun nedeni kişinin sosyal ağa ekli olan ödeme yönteminden kaynaklıdır.
  • Diğer bir önemli bilgiyse sizin dışınızda bir yakınınızın izinsiz kartınızı kullanmış olma olasılığı.
  • Kullanıcının yanlışlıkla ödeme alanına eklediği kartın yanlışlıkla oyun veya jeton alımlarında kullanılması.

Google TikTok Live kaldırma

Kredi kartından otomatik para alınmasını önlemek adına aşağıya ekleyeceğim öneriler olacak. Normalde bu tarz işlemler yapmıyorsanız o zaman kartı kaldırabilirsiniz.

Para çekmeyi önlemek için Google TikTok Live kaldırma şeklinde arayanlar oluyordur. Bu işlem yapan kuruluşun bilgisi olarak karşınıza çıkıyor. Açıklamasında ne için kesildiği ilgili platformda yazıyor. Benim hesabımda böyle bir ödeme görünmüyor diyenlere önerimiz sizin dışınızda kartınızı kullananlara sormanız olacak. Çocuğunuz, ailenizden biri veya arkadaşınız. Bunun dışında hesap bilgileriniz çalınmış olabilir.

Bu ağada hesabınız varsa ayarlardan ödeme planını ve kullandığınız cihazlardan ödeme planından kartınızı kaldırınız. Kalkmıyorsa o zaman sanal bir kart açın ve onu ekleyerek mevcut olanı kaldırabilirsiniz. Sonra sanal kartınızı iptal edersiniz.

Hesaplarımda ve cihazlarımda böyle bir ödeme yöntemi ekli değil derseniz o zamanda kartınızı ya internet alışverişine kapatırsınız ya da kartı iptal edersiniz.

Google TikTok Live London 2
Google TikTok Live London nedir neden para çekmiş

Google TikTok Live kaldıramıyorum

Kartımdan alınan ödemeyi durduramıyorum şeklinde yardım talepleri oluyordur. Ya da ödeme planını değiştiremiyorum gibi. Aşağıya olası banka veya ödeme ekleme sorunlarından bahsedeceğiz.

Öncelikle işlemlerde anlık sorunlar çıkabilir. Örnek o gün bir aksilik çıkmış olabilir. Ya da kullanıcının aşırı yaptığı şeylerden dolayı işlem yapılması engellenmiş olabilir.

Örnek hak sahibi geçersiz sorunu para çekme kısmında yapılan birkaç hata sonucu oluşan bir sorudur. Bu kısımda hata yapan TikTok kullanıcıları, para çekme işlemi gerçekleştiremez ve hak sabinin adı geçersiz bildirimiyle karşılaşırlar. www.andronova.net

Google TikTok Live London 1
Google TikTok Live London GB / helppay ne demek

Yukarıdaki resimde gördüğünüz yazının anlamı ilgili ödeme kanalı kullanılarak gerekli tahsilatın yapıldığı belirtiliyor.

Savcılık kanalıyla şikayette bulunma

Öncelikle yakınlarınızdan birinin kullanmadığından emin olunuz. Bunun dönüşü sıkıntılı olabilir. Kullanmadığından eminseniz, bulunduğunuz ildeki karakol veya adliyede bulunan savcılık ön bürosuna dilekçenizi verebilirsiniz.

Tahsil edilen ücret ve tazminat hakkı içinde dava açabilirsiniz. Avukatlık ücreti dahil tüm masrafları karşı taraftan tahsil edeceksiniz.

Kimin kullandığı tespit edilir mi? Bir ihtimal diyelim. Soruşturma açılırsa o zaman ilgili ödeme kanalları ve sosyal ağdan resmi belgeler istenir. Bu süreç biraz uzun sürebilir ama elle tutulur bir şeylere ulaşılabilir.

TiKTok’ a şikayette bulunma

Uygulamanın ayarlarından sorun bildirimini kullanabilirsiniz. İlk başlık ödeme içeren seçeneklerden biriyle devam ediniz. Sonrasında çıkanlardan birebir olanla devam edersiniz. Ya da yakın olanla gerekli başvurunuzu yaparsınız.

Hesabım yok nasıl şikayet edebilirim derseniz, uygulamanın direk formu ve ? işareti üzerinden gerekli adımlara ulaşacaksınız. TikTok müşteri hizmetleri olarak hazırladığımız yazımızdaki bağlantılardan yararlanabilirsiniz.

TikTok banka hesabı ekleme

TikTok kullanıcıları tarafından banka hesabı ekleme kısmında yaptığı yanlışlıklar sonucunda ortaya çıktığı için ilk olarak doğru adımları gerçekleştirdiklerinden emin olmaları gerekir.

Tiktok’tan para çekmek için ilk olarak kişi kendi banka hesabını TikTok hesabı ile birleştirmesi/eklemesi gerekir. Nasıl yapılacağını şu adımları takip ederek uygulayabilirsiniz:

  • Hesabınıza giriş yapıldıktan sonra ayarlar bölümüne geçiniz,
  • İlgili bölümünden para çekme yöntemi ekle diye bir kısım bulunacaktır. Bu kısmın hemen altında banka hesabına bağla seçeneğini bulunuz,
  • Banka hesabına bağla seçeneğine tıklanması gerekir,
  • Daha sonra burada açılan ekran üzerinden banka hesabı eklenebilir.

TikTok kullanıcısının mevcut banka hesabını ekleyebilmesi için TikTok İle bağlantılı olan telefonuna 4 haneli doğrulama kodu gelecektir. Gönderilen bu kodu üstünden yere girildiği zaman hesap aktif denecektir para çekme işlemi buranın üzerinden artık yapılabilir.

İşlemlerle ilgili bir sorunla karşılaşmamak adına SHIFT/BIC Kodu, IBAN, e- posta, hak sahibinin ismi ve hak sahibinin adres bilgileri gibi bilgiler istenecektir.

Para çekme için banka hesabını ekleme işlemi gerçekleştirilirken istenen tüm bilgileri doğru bir şekilde ve tutarlı bir şekilde girilmesi önerilir. Aksi taktirde para çekmek isteyen kullanıcılar belli sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bu karşılaştıkları sorunlardan biri de hak sahibinin adı geçersiz sorunudur.

Hesap ekleme için ek işlemlerle çözümü gayet basittir. Ağın kullanıcıları yüksek ihtimalle, banka hesabı bilgilerini yazarken yanlış ya da eksik bilgiler girmiştir. Bu sebeple ilk yapılması gereken bu bilgilerin yeniden kontrol edilmesi ve düzeltilmesidir.

Hak sahibinin adı yazılırken aynı zamanda banka kartıyla birebir aynı olmalıdır. Yani yazılırken herhangi bir harf değişikliğinde bile bu hatayla karşılaşılır. Hak sahibinin adı düzeltildiğinde artık bu sorun çözülmüş olacaktır. Bir süre bekledikten sonra yeniden para çekme işlemi denenmelidir ve sorunun çözüme ulaştığı görülecektir.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.