Google’dan Çocuklar İçin Google Play Store Geliyor!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

Android işletim sisteminin en önemli parçalarından olan uygulama marketi Google Play Store‘daki uygulama ve oyunların sayısı milyonu geçti. Peki her yaşa hitaben uygulama ve oyunun bulunduğu bu hizmetten çocuklarımızı nasıl koruruz? Google, bunu düşünerek Çocuklar için Google Play Store‘u hayata geçirmeyi planlıyor.

Sponsorlu reklam

Geçtiğimiz günlerde tüm Android uygulama geliştiricilerine gönderilen bildiride, Google Play‘de ki uygulamaların “Designed for Families” yani “Aileler için Tasarlanmıştır” programına dahil olmaları yönünde bilgiler verdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

google-play-content-rating

Sponsorlu reklam

Geliştiriciler Google Play Geliştirici Konsolundan uygulamalarındaki içerik değerlendirmesi (content rating) bölümüne girerek içerik puanını alabilirler.

Google’ın kısa süre önce yayınladığı Çocuklar için YouTube Kids uygulamasından sonra, bu ve bunun gibi adımların gelecek nesil için çok önemli olduğunu söylemek gerekiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ayrıca, bugün yayınlanan Google Play Store 5.4.12 versiyonunu indirmek için Google Play İndir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir