[Güncelleme] Samsung Galaxy Note III Olduğu İddia Edilen

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

[Güncelleme] Samsung Galaxy Note III Olduğu İddia Edilen Bir Başka Görsel Ortaya Çıktı

Andronova

Büyük ekranlı telefonlar platformunda sektörün büyük bölümüne Note serisi ile elinde bulunduran Samsung, eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde Note serisinin üçüncü telefonunu kullanıcıların beğenisine sunacak. Galaxy Note’da 10 milyon barajını yaklaşık bir yılda geride bırakan, Galaxy Note II’de ise 4 aylık gibi bir sürede 5 milyon satış elde eden Samsung, serinin yeni modelinde daha yüksek satış rakamları hedefleyecek.

Galaxy Note III’ün bu noktada işi hiç de kolay olmayacak. Zira Sony cephesinde 6.44-inçlik Xperi Z Ultra ve HTC cephesinde beklenen One Max, Galaxy Note III ile amansız bir rekabete girecek. Microsoft’un Windows Phone 8’e kısa süre içerisinde sunacağı güncelleme ile Full HD çözünürlük ve büyük ekran desteği sağlanacağını da hatırlatalım.

Galaxy Note III’ün tanıtılmasına üç aydan daha kısa bir süre kaldı ve telefonun teknik özelliklerinin yanı sıra sunacağı tasarıma dair iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Bir süre önce Galaxy Note III prototiplerinden biri ortaya çıkmış ve tasarım noktasında bazı ipuçları verilmişti. Galaxy S III başlayan ve hala devam eden tasarım anlayışından farklı çizgiler sunan söz konusu prototipten sonra gforgames. com kaynakları Galaxy Note III olduğu öne sürülen yeni bir görsel yayınladı.

[Güncelleme] Samsung Galaxy Note III Olduğu İddia Edilen

Her iki görsel tasarım hatlarıyla farklı detaylar sunuyor. Söz konusu durum Samsung’un birden fazla prototip üzerinde çalıştığını gösterebilir. Bir süre önce Güney Koreli bazı kaynaklar Galaxy Note III’ün Galaxy S4 ve Note II tasarımına benzer detaylar sunacağını bildirmişti. Bu sebeple ortaya çıkan yeni tasarımın Galaxy Note III olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Ekran boyutunun 5.9-inç olması beklenen telefonda Samsung, kasa yapısını Galaxy Note II seviyesinde tutulacak. Çerçeveyi mümkün olduğu kadar inceltme hedefinde olan Samsung, telefonun ön cephesinin %84’lük bölünü ekran ile donatacak. Her iki görselde de çerçevelerin oldukça ince olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Telefonda yer alacak kameranın 13MP çözünürlüğünde ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olacağı bir süre önce netlik kazanmıştı. İşlemci noktasında farklı iddialar var fakat Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisinin kullanılması bekleniyor.

Güncelleme: Galaxy Note III olduğu öne sürülen bir görsel daha ortaya çıktı. Aşağıdan göz atabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.