Halkmobil com nedir dolandırıcılar mı dikkat!

Halkbankgece wwwhalkmobil.com şeklinde gelen mesaj veya Facebook, Twitter, Whatsapp ve sms mesajla gelen bağlantıya dikkat. "25.000 TL kadar parapara sorgusuz sualsiz anında hediye"

Twitter’ da dolaşırken denk geldiğimiz bir paylaşımda daha doğrusu Twitter’ a verilen reklamda @halkbankgece wwwhalkmobil.com “13 Ocak 2019 itibaren kullanıma açılmış olan yeni internet şubemize yukarıdaki linkten giriş yapan 10000 müşterimize 25.000 TL kadar parapara sorgusuz sualsiz anında hediye” şeklinde yayınlanmış. Bu bağlantı yine dolandırıcılık için yapılan bir yöntemdir.

wwwhalkmobil. com’ a girdiğimizde sanki Halkbankasının gerçek giriş ekranıymış gibi gösteren görseller ve bağlantılar var. Ama örnek aşağıdaki “Parola al” butonuna tıkladığımızda “Not found” ekranıyla karşılaşıyorsunuz. 

Halkmobil nedir dolandırıldınız mı?

Halkbank Dialog ve telefon numarası yazınında yer aldığı sahte Halkank mobil şube girişine tıklayıp bizi nereye götürdüğünü inceledik. Detayları sırasıyla inceleyelim…

  • Müşteri numarasının veya TC kimlik numarasının girilmesi isteniyor.
  • Mobil bankacılık giriş şifresini istiyor.
  • Sonrasında telefona gelen SMS şifresi isteniyor.
  • Bilgileri girip giriş yaptıktan sonra aşağıda ibare çıkıyor.
  • “Katılımınız sağlanıyor” işlem yaklaşık 20 saniye sürmekte olduğunu ve sayfayı kapatmamanız gerektiği yazılı.

Sonra ne oluyor dersiniz! Siz beklerken hesap bilgilerinizi ve bankadaki hesaplarınızı boşaltmaya çalışıyorlar. Hele birde kredi kartınız varsa büyük ihtimal bunu da kullanacaklar. 

İşlem gayet basit. Yapılan sosyal mühendislik yöntemlerinden biri. Sahte banka web sayfası oluşturup sonra tanıtımı için sosyal ağlar (Instagram, Twitter, Facebook) ve mesajlaşma uygulamaları (Bip, WhatsApp ve SMS mesajı) kullanılıyor. Halkbank hesabı olan dalgın veya teknolojiden pek anlamayan banka müşterisi hesap bilgilerini giriyor ve malum giriş yaparken cep telefonuna doğrulama giriş kodu gelecek. Kodun karşı tarafa gitmesi gerekiyor. Onun içinde sms ile telefona gelen kodu da yazmanız isteniliyor.  

Halkmobil Twitter reklamına dikkat!

Halkmobil com nedir dolandırıcılar mı dikkat!

Halkmobil com nedirwwwHalkmobil com mobil şube miwwwHalkmobil com banka bilgileri çalındıwwwHalkmobil dolandırıcılığı

wwwHalkmobil com dolandırıcılığı için şikayet etmek istiyorsanız karakol veya adliyeye giderek dilekçe verebilirsiniz. Eğer tuzağa düştünüz ve banka bilgileriniz çalındı, paranız çalındı veya kredi kartınız çalındıysa hemen bankanızı arayınız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir