Her Üç iPhone Kullanıcından Biri Android’ten Geçiş Yapmış!

media 12521

Apple‘ın CEO’su Tim Cook’un paylaştığı bilgilere göre, 2015’in 3’üncü çeyreği itibariyle, her üç iPhone kullanıcısından biri Android‘ten geçiş yapmış.

teknik destek

Yayınlanan son rapora göre, 2015 yılı içerisinde şu ana kadar 48.04 milyon adet iPhone telefonu satan Apple, bir önceki sene aynı dönemde 39.27 milyon adet satış gerçekleştirmişti. Ayrıca bu rapor hazırlanırken Apple‘ın yeni amiral gemileri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellinin satışının başlanmasının üzerinden sadece 2 gün geçtiğini de söylemekte fayda var.

Verilen bilgilere göre, Apple‘ın değişim kampanyası oldukça etkili olmuş ve son çeyrekteki iPhone kullanıcılarının %30‘u Android cihazlarını değiştirerek iPhone’a geçiş yapmış.

iphone-6s

Bundan kısa süre önce Apple‘ın Android için ilk uygulaması Move to iOS hakkında sizlerle paylaştığımız “Apple’ın İlk Android Uygulaması Move to iOS, Android Kullanmamamızı İstiyor” başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Android uygulamaları arasında en düşük puan ve negatif yorum alan uygulamaların başlarında gelen Move to iOS uygulaması, Android kullanıcılarının, bilgilerini iOS işletim sistemine aktarmaları için yayınlanmıştı.

Akıllı telefon pazarını domine eden her iki işletim sistemi ve bu işletim sistemini geliştiren Google ve Apple‘ın arasındaki rekabet bitecek gibi durmasa da, Android‘in hali hazırda mobil pazarın %85‘lik bir kısmına hakim olduğunu belirtmekte fayda var.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın