Hotmail e-posta saati yanlış! Hotmail saat ayarları

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Microsoft, Outlook ve Hotmail gelen maillerde 3 saat geri görünüyor. Tarih saat ayarları nasıl yapılıyor. Saat yanlış yazıyor ve bir türlü nereden değiştireceğimi bulamadım çözümü haberde…

Sponsorlu reklam

Hotmail, eskiden dünyada en çok kullanılan ücretsiz mail sağlayıcısıydı. 1995′ de Windows Live olarak yer alıyordu. Sonra 2013′ de Outlook ile birleştirildi. Messenger uygulaması ile büyük çıkış yaptı. Sonrasında Google’ nin büyük hamlesiyle eskisi kadar etkisi görülmedi. Google’ nin Android işletim sistemi ile zorunlu Gmail hizmeti büyük etken oldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hotmail’ de bazen kullanıcıların karşılaştığı ve çözümü basit olan ama nereden yapılacağını ya da sorunun ne olduğunu bilmeyen bazı kullanıcılar için Hotmail’ de tarih saat ayarlarına yer verdik.

Sponsorlu reklam

E-posta geldiğinde yanlış saati gösterdiği oldu mu? Yani örnek şu an saat 14:00 ama gelen e-posta da saat 11:00′ i gösteriyor. Bunun nedeni ülke saat ayarlarının yanlış olması. Bu bazen bağlı olan internet ağı ile alakalı bazende bilgisayarın dil ayarları ile alakalı olabiliyor. Çözümü için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hotmail saat ayarları nasıl yapılır?

Hotmail hesabınıza giriniz. Sağ üst taraftan ayarlara tıklayınız. Seçenekler’ e giriniz. Sol tarafta “Genel” başlığına tıkladığınızda alt başlıktan “Bölge ve saat dilimi” yazısına tıklayınız. “Geçerli saat dilimi” İstanbul olarak değiştiriniz. Dil seçeneği Türkçe / Türkiye olarak seçili değilse düzeltiniz.

Hotmail e-posta saati yanlış! Hotmail saat ayarlarıHotmail gelen mailin saati yanlış

Yukarıdaki seçenekler farklı görünebileceğinden eğer beta sürüm açıksa pasif yapınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

mail saati yanlış

Hotmail iletişim numarası yani e-posta sorunları için destek hattı Türkiye için bulunmamakta. Genelde ürün desteği, satış öncesi ve satış sonrası Microsoft müşteri hizmetleri yer almakta.


Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 14:03

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak