HTC, 2013 One Ailesine Sense 6.0 Güncellemesini Yaz Döneminde Dağıtacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC’nin geçtiğimiz günlerde duyurusunu gerçekleştirdiği yeni nesil akıllı telefonu One M8’de ilk olarak yer verdiği Sense 6.0 güncellemesinin dağıtım planlamasını gösteren belge, Tayvanlı üreticiye yakınlığı ile bilinen ve şirketin yazılım ekibine ciddi katkılar sunan LlabTooFeR tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Söz konusu belgeye göre 2013 yılı One ailesinde yer alan HTC One, çift SIM kartlı One, One mini ve One Max’in yanı sıra HTC Butterfly S, Sense 6.0 güncellemesine kavuşacak. Haziran-temmuz döneminde dağıtılması planlanan Sense 6.0 güncellemesinin ilk olarak One için dağıtıma sunulması bekleniyor.

teknik destek

Ekrana çift dokunarak telefonu uyandırma ve kilitlemenin yanı sıra, telefon uyku modundayken ekran üzerinde yapılan kaydırma hareketleriyle kullanıcıların direkt menü ve bazı uygulamalara erişmesini sağlayan kaydırma hareketleri ve ayrıca Sense 6.0’da en büyük değişimlerden biri olarak karşımıza çıkan yeni BlinkFeed ana ekran uygulamasının söz konusu 2013 One ailesini sunulacak yeniliklerin başında gelecek.

Tayvanlı üretici yaz dönemine kadar BlinkFeed ve Zoe uygulamalarını Google Play Store’da erişime açacak. HTC cihazlarda son dönemin en dikkat çeken özellikleri arasında yer alan uygulamalarda böylece güncelleme işlemi daha basit bir yöntem ile sağlanacak. HTC popüler uygulamalarında sağlayacağı yenilikleri yazılım güncellemesi yerini Google Play’de yayınlayarak hızlı dağıtımın da önünü açacak.

HTC’nin güncelleme politikasını ortaya koyan söz konusu belgeye tekrar dönecek alursak; 2012 yılı üst sınıf telefonlarından biri olan One XL için Android KitKat ve Sense 5.5 güncellemesinin hala değerlendirildiği görülmektedir. One XL kullanıcıları Sense 5.5’e kavuşsa bile Sense 6.0’ın hayal olduğunu belirtmek gerekir. HTC ayrıca nisan döneminde Desire 601 ve 700 modelleri için Android 4.4 ve Sense 5.5 güncellemesinin dağıtımına başlayacak.

gsmarena_001

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!