HTC ‘den Güncelleme Açıklaması Geldi!

HTC 2012 yılı ile birlikte özellikle Tegra 3 platformu ile oldukça göz dolduran ve adından sıkça sözedilen cihazlar ortaya koydu. HTC’nin Qulacomm ile yakın ilişkiler kurması ve Beats Audio isimli firmaya ortak olmasıyla birlikte özellikle ses tarafında mükemmel ürünlere imza atıldı.

Andronova

Çıktığı ilk dönemde iyi bir performans veren Tegra 3, o dönemde tanıtılan Qualcomm 600 ve Exynos  Octa işlemcilerin hem ısıl tasarım hemde performans anlamında geri de kalmasıyla birlikte Tegra 3 platformu GHz olarak kendini yenilemiş ve buda zaten ısınan işlemcinin dahada ısınarak termal sıcaklık güvenlik bandına telefonun takılmasına sebep olmuştu.

Bu durumu sizlere yaşadığım tecrübe ile anlatmak isterim. Tegra 3’lü HTC One X+ telefonumda oyun oynarken telefonu şarja taktığımda işlemci ısınıyor ve çektiği yük fazlalaştığında “şarjdan daha fazla enerji çekiliyor” uyarı mesajı ile karşılaşıyordum ve işlemci 1,9 GHz’den 1,2 GHz’e kendini çekiyordu. Bu sorunları Snapdragon 600 ile aşmayı başaran HTC 2013 yılında çıkarttığı bütün amiral gemisi telefonlarında bu yonga setini kullanmıştı. Bu konuda oldukça eleştiri alan HTC, kullanıcılarının yüzünü güldürmek için yazılım tarafında oldukça fazla çalışıyor.

One X+

İlk Windows Phone 8’li telefonlardan olan HTC 8S ve 8X için Windows Blue güncellemesinin çok yakında verileceğini açıklayan HTC, Microsoft ile bilikte bunun üzerine yoğunlaştıklarını belirtiyor. Bunun da HTC tarafında yeni bir Windows telefonun habercisi olduğu da yapılan yorumlar arasında.

HTC Windows Phones

Bir başka güncelleme haberi ise HTC One Max ve One Mini’nin Android 4.4 KitKat alması hakkında. HTC tarafından yapılan açıklamaya göre önümüzdeki ay içinde One Max ve One Mini Android 4.4 KitKat sürümüne geçecek. Android ekosisteminde güncelleme sorunları tüm üreticilerin oldukça başını ağrıtırken aylar evvel çıkmış bir güncellemenin bile halen “amiral gemilerinde” olmaması Android işletim sistemini kullanan kişilerde rahatsızlık uyandırmakta. 2200 TL’lk amiral gemileri 4.4 güncellemesini alırken 800 TL’lik  Android telefon kullananların 4.4 KitKat istemeye hakları yok mu? Güncelleme konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.