HTC Desire 816 için İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC, Dünya Mobil Kongresi kapsamında duyurduğu orta düzey akıllı telefon Desire 816 için reklam ve pazarlama sürecini başlattı. Tanıtıldıktan kısa bir süre başta Çin olmak üzere satışa sunulduğu diğer Asya ülkelerinde yoğun ilgiyle karşılaşan Desire 816, bu satış temposunu dünyanın diğer noktalarına taşıdığı takdirde HTC’nin 2014 yılından en çok satan akıllı telefonu olmaya en yakın aday görünüyor.

Andronova

Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye 1.399 liralık fiyatla satışa sunulan Desire 816 için YouTube kanalıyla ilk tanıtım videosu yayınlandı. Tasarım detayları ve donanım özelliklerinin ön planda tutulduğu reklam filminde telefonda HTC Zoe özelliğinin var olduğundan da söz ediliyor. Plastik kasasına rağmen genel olarak şık bir tasarım sergileyen akıllı telefonda 13MP çözünürlü arka ve 5MP ise ön kamera yer alıyor.

Desire 816’da 5.5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü  inç başına 267ppi değer sunan Super LCD2 ekran yer alıyor. Android 4.4 KitKat ve Sense 5.5 kullanıcı arayüzünün eşlik ettiği telefonun güç birimini 1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi ve Adreno 305 grafik yongası oluşturuyor.

1.5GB RAM, 8GB depolama,128GB’ye kadar microSD kart desteği, BoomSound hoparlörler ve 2.600mAh kapasiteli pil Desire 816’nın öne çıkan diğer donanım özellikleri. Desire 816 için haziran ayı içerisinde Sense 6.0 güncellemesinin başlayacağını hatırlatalım.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın