HTC M8 mini’nin Teknik Özellikleri Evleaks Tarafından Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC‘nin mart ayı içerisinde lanse edeceği yeni nesil amiral gemisi M8’e ilişkin sızıntıların devam ettiği şu süreçte, Evleaks telefonun mini versiyonuna ait paylaşımlarını da sürdürüyor. Kısa süre önce HTC M8′in 0P6B olarak, M8 mini‘nin ise 0P8B model numaralarına sahip olacağını takipçilerine duyuran popüler sızıntı kaynağı, HTC M8 mini’nin varlığını ilk defa doğrulamıştı.

Andronova

Evleaks şimdi de SD400 kod numarasına sahip mini modelin neredeyse tüm donanım ve yazılım özelliklerini açığa çıkardı. One mini’de 4.3-inç boyutunda bir ekran benimseyen HTC’nin işin içine sanal butonların girmesiyle beraber ekran boyutunu 4.5-inç seviyesine çekecek. Bir önceki mini modelde HD çözünürlüklü Super LCD 2 ekran kullanan HTC’nin M8 mini’de ise çözünürlük değerini yine 720p seviyesinde tutacağını görüyoruz ancak telefonda daha iyi bir görüntüleme deneyimi sunan Super LCD 3’ü görebiliriz.

M8 mini’nin güç birimini 1.4GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi oluşturacak. RAM tarafında ise yine 1GB’yi göreceğiz. M8 mini’deki en dikkat çeken gelişmelerden biri kamera tarafında karşımıza çıkıyor. HTC mini akıllı telefonda 13MP çözünürlüklü arka ve 5MP ön kameraya yer verecek.

16GB depolama, artırılabilir hafıza, Bluetooth 4.0, Android 4.4.2 işletim sistemi, Sense 6.0 ve sanal butonlar M8 mini’de dikkat çeken diğer özellikler olacak. HTC’nin bir önceki mini modeline göre RAM miktarı dışında diğer tüm özellikleri geliştirdiğini görüyoruz. Ancak buna rağmen mini segmentinde Xperia Z1 Compact’ın uzun bir süre rakipsiz olacağını söyleyebiliriz.

One mini’yi geçtiğimiz yıl haziran döneminde tanıtan HTC’nin M8 mini’yi de yine aynı dönemde kullanıcılarla buluşturması bekleniyor.

M8 mini

kaynak: twitter.com/evleaks

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın