HTC Sense 5 Kullanıcı Arayüzüne Ait Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Andronova

HTC’nin One modelinde yer verdiği Sense 5 kullanıcı arayüzünde radikal değişimler sergileyen HTC, geçtiğimiz aylarda başlattığı Android 4.2.2 güncellemesi ile söz konusu Sense sürümünü One X ve One X+ kullanıcılarının beğenisine de sundu. Sense 5’in şu an giriş ve orta seviye bazı HTC telefonlarında yer aldığını hatırlatalım.

Canlı ana ekran olan BlinkFeed özelliği, değiştirilen ikonlar ve daha fazla özelleştirme olanağı sunan Sense 5 kullanıcı arayüzünün piyasaya çıkmasının üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra Sense 5.5 iddiaları gündemi işgal etmeye başladı. Konuya ilişkin ilk somut belgeler ise gün yüzüne çıktı. HTC’nin yeni Sense sürümünde dikkat çeken yeniliklere yer verdiğini görüyoruz.

15 Ekim’de lansmanı gerçekleşecek One Max modelinde ilk olarak yer alması beklenen Sense 5.5 sürümünde sosyal ağların kontrolünü sağlayan ve aynı zamanda günlük gelişen haberlerin yer verildiği BlinkFeed ekran uygulaması artık kullanıcılar tarafından devre dışı bırakılabilecek. Yeni gelişme, özellikle BlinkFeed ekranı sevmeyen ya da alışamayan kullanıcılar için sevindirici olsa gerek. HTC ayrıca BlinkFeed ekrana yeni başlıklar da ekleyecek.

image_1

Android 4.2 güncellemesinin beraberinde getirdiği hızlı ayarlar menüsünde de değişimler dikkat çekiyor. Daha fazla seçeneğin sunulacağı yeni sürümde, hızlı ayarlara “rahatsız etme” modunun eklendiğini görüyoruz.

image_2

Kamera arayüzü de değişimden nasiplenmiş görünüyor. Zoe uygulamasına yeni Sense sürümünde kamera arayüzünde karşımıza çıkıyor ve ayrıca “çift çekim” modu da yine eklenen yeni sahne modlarınn biri.

image_4

Bunların dışında kayda değer bir yenilik klavye ekranında karşımıza çıkıyor. Halihazırda zaten kullanıcılar tarafından beğenilen bir yapı sunan HTC klavyesi yeni Sense sürümünde daha fazla ifade eklememize olanak sağlıyor. Depolama ekranı, son uygulamalar ekranı ve çalar saat ekranlarının da değiştiği elde edilen görsellerden anlaşılmaktadır.

image_3

Kullanıcı arayüzünde performans artışı, daha yumuşak geçişler ve hatalardan arındırılmış Sense 5.5 kullanıcı arayüzü önümüzdeki haftadan itibaren resmiyet kazanacak. İlerleyen günlerde ise yeni sürümün hangi HTC telefonlara sunulacağı noktasında bilgiler elde etmeyi umuyoruz.

image_5

kaynak: android-revolution-hd

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir