HTC Sensetion ve Sensetion XE için Sense 4.0 Arayüzlü İlk Custom ROM Geliştirildi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kısa süre önce Avrupa’da Sensation ve Sensation XE için yeni Ice Cream Sandwich yazılımının ön inceleme sürümünü bazı şanslı kullanıcılara dağıtan HTC‘yi beklemekten sıkıldıysanız, Android 4.0 ve yeni Sense 4.0 kullanıcı arayüzünü şimdi denemek istiyorsanız size iyi haberlerimiz var.

Andronova

Tayvanlı üreticinin 2012 yılı amiral gemisi olan Endeavor kod adlı One X‘in sızan yazılımı, bazı geliştiriciler tarafından Sensation ve Sensation XE akıllı telefonlarına port edildi. TripNRaVer ve diğer geliştiricilerin RootzWiki forumunda paylaştığı Custom ROM, modeller arası ekran çözünürlüğü farkından tüm unsurlarıyla Sensation’larda kullanılamıyor. Alfa sürümüyle gelen Sense 4.0′lı ROM’un önümüzdeki günlerde çok daha iyi seviyelere geleceğinden, arayüzün qHD çözünürlüğüne uygun hale getirilebileceğinden şüphemiz yok.

HTC Sense 4.0 arayüzünün detaylı görsellerini önceki haberlerimizde sizlere sunmuştuk. Google Earth görünümlü farklı bir saat uygulaması,Microsoft SkyDrive desteği, uygulamalar, seçenekler, sekmeler ve menüler arası geçişteki yeni 3D animasyonlar hem görsel olarak kullanıcıyı tatmin edecek hem de Sense 3.0′ın aksine performansı gayet iyi olacak.

3G, Wi-Fi, GPS, Arama, ses ve ekran gayet düzgün çalışıyor, ama MMS, Bluetooth, Video oynatma, Youtube ve Kamera çalışmıyor. Arayüzün Launcher’ı, kilit ekranı ve HTC IME klavyesi de boyutlandırılması gerektiği için kullanım dışı.

Custom ROM’un birkaç günlük çalışmanın ürünü olduğunu unutmamak gerekiyor. Sızıntıyı gerçekleştiren RC Team‘in Desire HD, Sensation ve Sensation XE modelleri için çok daha başarılı Sense 4.0 yazılımları yayınlayacağını tahmin ediyoruz. Bu yüzden TripNRaVer Custom ROM’un yüklenmesi konusunda açıklamada bulunmayacağız. Yine dilerseniz aşağıdaki kaynak bağlantısından gerekli yükleme detaylarına erişebilirsiniz.

Yazılımın detaylı görselleri ve inceleme videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın