Huawei 2014’te 75 Milyon Akıllı Telefon Sattı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yılı iyi bir şekilde bitiren firmalardan biri de Huawei oldu. Çin’li dev üretici 2014 yılında 75 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirerek, en büyük 5 akıllı telefon üreticisi arasında yerini aldı.

Andronova

Diğer Çin’li üreticiler Lenovo ve Xiaomi kadar bilinmeyen bir markaya sahip Huawei, gelirlerini %30 arttırarak 12.2 milyar dolara çıkardı. Bir önceki yıla göre %45 daha fazla satış yaparak 2014 yılı içerisinde 75 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştiren Huawei, 2015 yılında üst segment cihazlara odaklanacağını ve 100 milyon adet satış hedeflerinin olduğunu söyledi.

Huawei’in mobil telefon grubunda ana ürünleri olarak dört milyon adet satılan Ascend P7 ve iki milyon satışı yakalayan Ascend Mate gibi cihazları yer alıyor.

Bu yıl üst segment cihazlara odaklanacağını söyleyen Huawei’in CEO’su Richard Yu, yaptığı açıklamada “bizim asıl rakibimiz Xiaomi değil, Samsung. Xiaomi bizim orta seviye cihazlarımızla rekabet edebilir, Mate7, Ascend P7 veya Honor 6 Plus gibi üst seviye cihazlarımızla değil.” dedi.

Richard Yu geçenlerde Xiaomi ve Meizu’yu amiral gemilerinde Quad HD ekran kullandığı için eleştirmişti.

Görünen o ki, Huawei kendi açıklamalarıyla rakiplerini yeterince belli ediyor 🙂

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.