Huawei Ascend Mate 2’ye Ait Fotoğraflar Yayınlandı!

Andronova
2 Minimum Okuma

Dünya’nı en büyük mobil üreticilerinden bir olmayı başaran Huawei bir süre önce HD çözünürlüklü 5-inç ekran, dört çekirdekli MediaTek işlemci, 2GB RAM, Sony üretimi 8MP arka kamera, 2300mAh batarya, çift SIM desteği, 8GB dahili depolama ve microSD yuvasıyla donattğı Honor 3C modelini 160 $’dan satışa sunarken, şirket 9 milyon üzerinde ön sipariş alarak birçok telefon üreticisini kıskandıran bir satış başarısı gösterdi. Honor 3C’nin 4GB ROM ve 1GB RAM’e sahip versiyonu ise 130 $’dan ön siparişe sunuldu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

4.7-inç ekrana sahip ve benzer kategoride konumlandırabileceğimiz Ascend P6 modeliyle de 3 milyon satışa ulaşan Huawei, muhtemelen önümüzdeki çeyrek satış raporlarında listenin 3. sırasında yer alacaktır. Şirket geçtiğimiz yıl 6.1-inç ekrana sahip Ascend Mate ile giriş yaptığı büyük ekranlı telefonlar kategorisinde ise henüz istenilen başarı yakalayamasa da, Ascend Mate’in bir ilk olmasını göz önüne aldığımızda Huawei’yi iyi temsil ettiğini ifade edebiliriz. Ülkemizde 900 lira bandında satılan telefona en fazla ilgi ise uzak doğulu ülkelerde gösterildi.

Gün geçtikçe tüketicilerin büyük ekranlı telefonlara daha fazla ilgi gösterdiği satış rakamlarından anlaşılmaktadır. Son dönemdeki tanıtımlara baktığımızda pazarın önümüzdeki yıl daha da kızışacağını söyleyebiliriz. Huawei de söz konusu kategoriye daha iddialı bir model ile tekrar dahil olacak. Bir süre önce Çin’de TENAA sertifikalarına uygunluk alırken görüntülenen telefonun bu defa daha net görselleri ortaya çıktı.

ascend Mate 1

Donanım bilgileri henüz netleşmiş değil, fakat uzak doğulu kaynaklar telefonda 6.1-inç ekran boyutunun yine kullanılacağını, ekran çözünürlüğünde Full HD’ye geçiş yapılacağı konusunda hem fikir. Ascend Mate 2‘nin yayınlanan görsellerinde çerçeveye fırçalanmış metal süsÜ verildiği dikkatlerden kaçmıyor. Ya da telefon gerçekten metal çerçeveye sahip olacak. Görseller telefonu net olarak göstermiyor fakat Huawei’in tasarım noktasında derli toplu daha iddialı bir model karşımıza çıkaracağı kesin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Telefonda yer alması beklenen diğer donanım özellikleri şu şekilde sıralanıyor; 1.6GHz frekans hızında işlem gören 28nm fabrikasyon sürecinde üretim gösteren ve Cortex-A9 mimarisine sahip dört çekirdekli Kirin910 işlemci, Mali-450 grafik işlemcisi, Android 4.2.2 işletim sistemi, Emotion 2 kullanıcı arayüzü, 2GB RAM ve 16GB’lik dahili depolama.

Ascend Mate’in ocak ya da şubat ayında tanıtılması bekleniyor.

huawei-ascend-mate-2-01huawei-ascend-mate-2-02huawei-ascend-mate-2-03

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: gforgames

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir