Huawei, Ascend P6’da Nexus Deneyimi için Google ile Görüşme Halinde

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Galaxy S4 ile başlayan mevcut bazı telefonlar için oluşturulan “Google Edition” programı HTC One ile devam etmişti. Android takımının lideri Sundar Pichai söz konusu gelişmeye önümüzde dönemde yeni ürünlerin katılacağının altını çizmiş ve şirketlerle görüşme halinde olacaklarını belirtmişti. Bu noktada Xperia Z ve Oppo Find 5 için bazı iddialar gündeme gelmiş olsa da, henüz resmi ağızlardan teyit edilen bir bilgi yok.

Geçtiğimiz haftalarda Londra’da gerçekleştirdiği basın etkinliğinde en ince telefon unvanını elde eden Ascend P6’yı kullanıcıların beğenisine sunan Huawei, birçok kesim tarafından takdir toplayan bir tasarım ortaya koydu. Şirket sadece tasarım ile kalmamış, telefonu göz dolduran teknik özellikler donatmış durumda.

Telefon için düzenlenen lansmanda Ascend P6’nın Nexus programına alınması noktasında sorulan soruya net bir şekilde hayır cevabı veren Huawei CEO’su Richard Yu, önemli iyileştirmeler sağladığımız Emotion UI arayüzünün çok daha iyi olduğunu ve bu sebeple böyle bir planlama içerisinde bulunmayacaklarını belirtti.

Benzer açıklamalar HTC cephesinden de gelmiş ve şirket yetkilileri One modelinin Google sürümünün olmayacağını bildirmişti. Oysa gelinen noktada telefon 26 Haziran itibariyle Play Store’da satışa sunuldu. Pocket-Lint sitesinin okuyucularına duyurduğu habere göre Huawei Mobile Başkanı Kewin Ho, Ascend P6 Google Edition için Google ile görüşmeler halinde ve yüksek ihtimalle Nexus arayüzüne sahip Ascend P6 önümüzdeki haftalarda resmiyet kazanacak. Ascend P6’nın teknik özellikleri için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

SxWCXXv9ufg” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir