Huawei hard reset atma desen kilidini kırma

Andronova
3 Minimum Okuma

Huawei 'hard reset' atma tüm modellerde tercih edilebilen önemli bir yöntem. Özellikle 'desen kilidi şifresini unutanlar' içinde hadi şifre kırma adımlarına bakalım.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hard reset, ne işe yarar veya neden tercih edildiğini biliyor musunuz? Çoğu cep telefonu zamanla eskisine göre yavaş çalışmaya başlar. Buna neden olan etken çoğunlukla yetersiz yer ve uygulama yükleme silme… Depolamada kullanılan disklerde aşınma, hareket alınında daralma ve optimizasyona ihtiyaç duyabiliyor. Biz bu durumlarda hard resetlemeyle çözülebileceğini düşünmekteyiz. Donanımda oluşmayan tüm sorunlarda bu yöntem kullanılmakta. 

Yazılım ve ROM hatası!

Sıfırlamanın çözemediği durumlarda yazılımın yeniden yüklenmesi gerektiği kanısı ortaya çıkar. Cihaz güncelleme desteğini yitirmişse o  zaman elle ROM atılabilir. Yok hala devam ediyor ise o zaman orjinal yazılımını tekrardan yüklenmesi denenebilir. İşte ROM hatasında yapacağınız öneri işlem budur.

Ses yükseltme + Telefon açma tuşu bu iki tuşu kullanarak “Hard reset” bölümünün açılışını sağlayacaksınız. Sonrasındaki adımlar aşağıdan devam ediniz. Eğer bu bölüme ulaşamazsanız bilin ki ya doğru yapmadığınız bir adım var ya da tuşlardan birinde temas sorunuyla karşılaşıyorsunuz.

media 5108

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdakiler sorunsuz yapıldı ise telefon kendiliğinden yeniden başlayacak. Açılış bir kaç dakika geç sürebilir.

Huawei hard reset, desen kilidini kırmak için daha çok kullanılmakta. Bazı sorunlarda da tercih edilmekte. Gelişmiş formatlama da diyebiliriz. Telefon açılmıyor yani siyah ekranda donup kalıyor, çok yavaş açılıyor / çalışıyor ve tüm yazıiım hatalarında kullanılabilir. 

Huawei 'hard reset' atma desen kilidini kırma

Hard reset atma uyarısı

  • Bu işlemde telefonun içerisinde yer alan herşeyin silineceğini unutmayınız.
  • Resetleme bölümü açılmıyor örnek ilgili menü siyah veya her hangi yazı yoksa kapatıp tekrardan deneyin. Telefon direk açılıyorsa o zaman şarjın yeterli olduğundan emin olun. Telefon şarjda işlem yapılabilir. 
  • İşlem yarıda kesilirse, telefonu yeniden başlatmaya çalıştığınızda ! simgesiyle bir robot çıkabilir. Yani yazılımda sorun çıktığı anlamı taşıyor. Çözümü ise tekrardan hard resetlemeden geçiyor.
  • Bazı modellerde güvenlik kilidiyle karşılaşılabiliyor. Bu durumda servis ya da ürün çağrı merkeziyle görüşülmesi gerekecek.
  • Huawei imei değiştirme işlemi yani imei atılmış ise, dikkat ediniz yukarıdaki işlemin sonunde şebekeniz gidecektir. Bu hataya düşmemeniz için fabrika ayarına döndürünüz. Detaya Huawei fabrika ayarlarına döndürme yazısıyla ulaşabilirsiniz.

Hard reset atma uyarısı

Huawei şifresini unuttum hatasında işlem yapmadan ilk önce “müşteri hizmetleri” aranıp sorunu danışınız. Bazı şifre kırma programı adı altında yöntemler ters tepe biliyor.Huawei desen kilidini kırma sırasında oluşabilecek sorunlarda sorumluluk kullanıcının olduğundan dikkat etmenizi öneririz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 16:36

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir