Huawei telefon garanti sorgulama

blank

Huawei cep telefonu modelinde arızalan cihazın garantisini sorgulama ve yetkili servise gönderdiğinizde onarım arıza sorgulamasının nasıl yapıldığını tek tek hazırladığımız haberimizle destek olmak istedik.

teknik destek

Huawei, 170′ in üzerinde ülkede bulunmakta. İddialarına göre dünyanın üçte biri Huawei’ den hizmet almakta. Huawei’ nin mazisi 20 yıl öncesine dayanmakta. Çok sayıda teknoloji alanında hizmet vermekte. Cep telefonda ise neredeyse yeni yeni parladı diyebiliriz. 

Cep telefonu alırken nelere dikkat edersiniz? Şahsen ben ilk tasarımına dikkat ederim. Sonrasında parası, donanımı ve servis ağına. Evet servis ağı önemli bir etken. Bazı markalarda arıza yapılan cihazın parçasını bulmak ya çok zor oluyor ya da parçanın gelmesi uzun sürebiliyor. Hele birde muhatabınız yoksa işiniz çok zor oluyor. Bir cihazın yetkili servis ağı yaygın olması gerekiyor. Sizlerinde bu hususa dikkat etmenizi öneririm.

Huawei imei sorgulaması

Gelelim asıl konumuza Huawei telefonda garanti sorgulama nasıl yapılır? Cihaz garantisini sorgulamak için ilk önce cihazın imei adresini bilmeniz gerekiyor. Peki Huawei imei sorgulama nasıl yapılır? Bunun için cihazdan *#06# yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun dışında cihaz faturasında veya cihaz kutusunda yazmakta. İmei numarasını biliyorsanız aşağıdaki verdiğimiz adresten Huawei garanti sorgulamasını yapabilirsiniz.

Huawei telefon garantisi sorgulamasında cihaz çıkmıyorsa ya da cihazın faturasında garantisi devam etmekte ama garanti dışı görünüyorsa verdiğimiz adresin hemen altında Huawei iletişim adresi yer almakta. Buradan şikayetinizi iletebilirsiniz. Ya da Huawei müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Huawei telefon garanti sorgulama

Huawei garanti sorgulaması

Huawei P20, P20 Pro, Huawei P20 lite, Huawei Mate 10 Pro, Mate 10 lite, Huawei P smart, Huawei P10, P10 Plus, P10 lite, Huawei P9 lite mini, P9 lite 2017, Huawei GR5, GT3, Huawei Mate 9, Nova, Huawei Y6 Pro, GR5, GR3, Huawei P20, P20 Pro, Huawei P20 lite, Huawei Mate 10 Pro, Mate 10 lite, Huawei P smart, Huawei P10, P10 Plus, P10 lite, Huawei P9 lite mini, P9 lite 2017, Huawei GR5, GT3, Huawei Mate 9, Nova, Huawei G8, P8 ve Mate S

Huawei garanti sorgulama adresi: consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query

Huawei iletişim adresi: consumer.huawei.com/tr/contact-us

Huawei cihaz arıza tamir sorgulaması: consumer.huawei.com/tr/support/inquiry

Huawei garanti sorgulaması

Huawei arıza onarım sorgulaması

Servisteki cihazı sorgulama: Huawei servisine gönderilen cihazın onarım durumunu öğrenmek için aşağıdaki ekrandan sorgulama yapabilirsiniz. Arıza sorgulama adresi yukarıda yer almakta. Eğer cihazınız görülmüyorsa yine Huawei çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ya da yetkili servis numarası varsa arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Serviste cihazım kayboldu diyorsanız, cihazı gönderdiğiniz kargo irsaliyesi sizdeyse telaş yapmayınız. Bu kağıt sizin resmi belgeniz. Bunu yetkili servise ve Huawei müşteri hizmetlerine ileterek şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

Huawei arıza onarım sorgulaması

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!