Huawei’in İşlemcisi Kirin 950, Exynos 7420’den Daha İyi Performans Gösterdi!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Akıllı telefon pazarının en büyük üreticilerinden olan Huawei, bu cihazların gücünü aldığı işlemci pazarında da kendi Kirin çipsetiyle önemli bir konumda bulunuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bir çok alanda kendi teknolojilerini üreten Huawei’in, yeni işlemcisi Kirin 950, yapılan testlerde Samsung’un Exynos 7420 çipsetinden daha iyi performans gösterdi.

Dört adet 2.4GHz hızında Cortex A72 ve dört adet Cortex A57 çerkirdeklerine sahip Kirin 950 çipaeti, LPDDR4 RAM ve 42MP kamera desteği sunuyor.

huawei-kirin-test

Yapılan Geekbench benchmark test sonuçlarında, Huawei’in Kirin 950 çipseti tek çekirdekte 1909 ve çoklu çekirdekte 6096 puan alarak oldukça iyi bir sonuç yakaladı. Aynı testte Samsung’un Galaxy S6 ve Galaxy Note 5‘te de kullanılan Exynos 7420 çipseti tek çekirdekte 1486 ve çoklu çekirdekte ise 4970 puan almıştı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Kirin 950 SoC açık ara Exynos 7420 SoC karşısında galibiyetini gösterirken, Huawei‘i bu yeni işlemcisini Huawei Mate 8 modelinde görebileceğiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir