iCloud Aile Paylaşımı açma nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Apple' ın iCloud uygulamasında dosyaları paylaştırma özelliğinden haberiniz var mı? Fotoğrafları veya videoları ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Peki iCloud paylaşıma nasıl açılır?

Ad imageAd image

iCloud, Apple İOS ve Apple Mac işletim sistemlerine sahip olan kullanıcıların tercih ettiği bir tür depo uygulamasıdır. Kullanıcıların kendilerine ait telefon, tablet ya da bilgisayarlarında olan fotoğraf, video, konum, takvim gibi paylaşım yapılmaya uygun tercihlerin aile ve arkadaşlarıyla kolaylıkla sunulmasına olanak sağlar. 5 GB’lık ücretsiz depolama alanına sahip olan uygulamada, daha fazla depo alanı oluşturulmak istenirse ücretli seçenekler bulunmaktadır.

iCloud nasıl çalışır?

iCloud uygulamasının sanal marketlerden indirilebilmesi için telefonlarda iOS işletim sistemi, tablet ve bilgisayarlarda Mac işletim sistemi bulunmalıdır. Bu işletim sistemleri Apple markasına aittir. Sanal marketten indirilen uygulamaya giriş sağlanabilmesi için kullanıcılar kimlik oluşturmak zorundadır. Oluşturulan kimlik bilgileriyle telefon, tablet, bilgisayar, Apple Watch üzerinden girişler sağlanabilir.

Ayrıca, herhangi bir araçtan yapılan değişiklikler kaydedildiği andan itibaren standart hale gelir ve tüm araçlarda aynı değişiklik sağlanır.

iCloud Aile Paylaşımı açma nasıl yapılıriCloud paylaşıma açma

Ad imageAd image

iCloud paylaşıma nasıl açılır?

iCloud paylaşıma açma: Apple kimlik ya da iColud kimliğiyle giriş yapılan uygulamadaki depolanan tüm verileri paylaşıma açma imkanı vardır. Depolanan verilerin aile ve arkadaşlarla paylaşılması isteniyorsa albüm oluşturma seçeneği kullanılabilir. Uygulamayı açtıktan sonra + simgesine tıklayın, kimlere gönderim yapmak istiyorsanız seçin, yarat deyin ve paylaş seçeneğini tıklayın. Herkesin görmesini istiyorsanız, herkese açık simgesini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Uygulama üzerine fotoğraf ve video eklemek isterseniz, eklemek istediklerinizi işaretleyin, iCloud fotoğraf veya video paylaşmaya gidin. Tıkladığınız anda otomatik olarak eklenecektir. 

iCloud paylaşıma nasıl açılır?iCloud paylaşımıiPhone paylaşıma nasıl açılır?iCloud paylaşımı açmaiCloud aile paylaşıma

iCloud aile paylaşımını açma: Ayarlar / Apple kimliği, iCloud (ilk seçenek) / Aile paylaşımı’ nı ayarla / Başla / iCloud saklama alanı buraya girerek 5 GB’ lık verilerinizi paylaştıma açabilirsiniz. İster 200 GB veya 2 TB yer satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Apple Music bölümündeki müziklerin paylaşımı da yapabilirsiniz.

Konumu paylaşma! iCloud aile içi paylaşımla isterseniz konumunuzu ailenizle paylaşabilirsiniz. Ya da seçtiklerinizle…


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 19:09

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe