İddia: iPhone 6’da Sony Üretimi 13MP Çözünürlüklü Exmor IMX220 Sensör Kullanılacak

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Bugüne kadar tasarım detayları üzerine tartışmalar yaşanan iPhone 6’nın nihayet donanım bileşenlerine ait bilgiler gelmeye başladı. Kısa süre önce A8 işlemcisinin 2.0 ya da daha hızlı bir frekansta çalışacağı iddia edildi. Yeni gelen rapor ise iPhone 6’da yer alacak kamera özelliğine ilişkin bazı bilgiler sunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony’e ait gelişmelerde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen  Digi-Wo sitesinde yer alan habere göre iPhone 6’da Sony üretimi 1/2.3″ sensör boyutuna sahip 13MP Exmor IMX220 kamera modülü kullanılacak. 1080p video kaydı gerçekleştiren 13MP Exmor IMX220 sensör, iPhone 5S’te yer alan 8-megapiksel çözünürlüklü ve 1/3.2” sensör boyutuna sahip kamera üzerine oldukça büyük bir gelişim getiriyor.

iPhone 4S’ten beri akıllı telefonlarda 8MP çözünürlüklü yine Sony yapımı sensörler kullanan Apple, uzun bir aradan sonra kamera özelliğinde çözünürlüklü seviyesini ciddi oranda artıracak.

Daha önce ortaya çıkan haberlerde Apple’ın iPhone 6’da 8MP çözünürlüklü sensör kullanımını sürdüreceği, bir başka haberde ise düşük ışık koşullarında mükemmel bir çekim deneyimi sunan F/1.8 diyafram aralığına sahip 10+MP bir kameranın kullanılacağı iddia edildi.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça iPhone 6’da yer alacak kamera sensörünün detaylarının netleşmesi bekleniyor.

13MP-Sony-sensor-rumored-for-the-Apple-iPhone-6s-rear-camera

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak